Ćwiczenia dla każdego: Ćwiczenia na depresję

Nadesłany przez: Hades dnia 17.05.2011, 17:36:35 Ocena: 0.00 (0 głosów) Oceń artykuł 6525 odsłon Kiedy ćwiczysz, twoje ciało produkuje swoje własne lekarstwa i chemikalia, które są niczym samodzielnie stymulowana terapia farmakologiczna. Zmiany, które zachodzą w psychice człowieka nie są tylko wynikiem koktajlu chemicznego, jaki dostarczamy organizmowi przy okazji ćwiczeń.

Ćwiczenia na depresje


Autorem artykułu jest Przemysław Oślizło


W danym artykule można zobaczyć jak sie odstresować przeczytać można również jak dobrze sport wpływa na człowieka, Zapraszam do czytania
Witajcie moi kochani dzisiaj wam opisze takie nietypowe ćwiczenia ,ale myślę, że dla części grupy odwiedzającej mojego bloga dane ćwiczenia będą przydatne pozdrawiam

Wielu psychiatrów twierdzi, że jogging 3 razy w tygodniu jest nie mniej skuteczny niż psychoterapia stosowana tradycyjnie do leczenia depresji lekkiej i o umiarkowanym natężeniu. Wysiłek fizyczny jest bowiem najpewniejszym naturalnym środkiem na smutek i apatię znanym człowiekowi. W związku z tym, w terapii depresji reaktywnej zalecane są ćwiczenia fizyczne. Mniej oczywistym jest, iż uprawianie sportu odnosi pozytywny skutek w leczeniu depresji endogennej łagodnej (nieskuteczne w ciężkich przypadkach depresji endogennej).

Dzieje się tak dlatego, że ćwiczenia stymulują produkcję endorfin, które poprawiają nastrój i uśmierzają ból. Kiedy ćwiczysz, twoje ciało produkuje swoje własne lekarstwa i chemikalia, które są niczym samodzielnie stymulowana terapia farmakologiczna. Zmiany, które zachodzą w psychice człowieka nie są tylko wynikiem koktajlu chemicznego, jaki dostarczamy organizmowi przy okazji ćwiczeń. Samoocena i nastrój człowieka zmienia się, gdy nabywa tężyzny fizycznej i pewności swoich umiejętności. Co więcej regularne uprawianie ćwiczeń wymagające samodyscypliny daje satysfakcję z osiągania celów, na które się solidnie zapracowało. Przełamanie własnych słabości, lenistwa i zastąpienie bezczynności pozytywnym działaniem buduje pewność siebie, wiarę we własne siły i poczucie większej kontroli nad własnym życiem.

Uprawianie sportu oczywiście nie pomoże wyzwolić się z depresji, jeśli będą temu towarzyszyć narzucone samemu sobie bezkompromisowe i nierealistyczne cele. Terapeutyczna funkcja wysiłku fizycznego polega m.in. na tym, by służył sam w sobie przyjemności, a nie był przykrym środkiem do zaspokojenia wygórowanych ambicji. ?Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go? - dobroczynny wpływ sportu przybiera na sile raczej dzięki regularności, a nie intensywności.

Wysiłek fizyczny leczy, przede wszystkim przeciwdziała i opóźnia chorobotwórcze procesy, ale także uśmierza symptomy wielu schorzeń. Te właściwości sportu rozciągają się na przeciwdziałanie i leczenie zaburzeń nastroju o podłożu zarówno psychologicznym, jak i biochemicznym.


---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl