Ćwiczenia na kręgosłup: Ćwiczenia pleców

Nadesłany przez: Hades dnia 2.07.2011, 22:22:17 Ocena: 0.00 (0 głosów) Oceń artykuł 5615 odsłon Ćwiczenia na plecy przydadzą się każdemu, a szczególnie osobom puszystym. Są wskazane dla tych, którzy uskarżają się na bóle w środkowej i dolnej części pleców, oraz dla tych, którzy chcą poprawić ich wygląd. Wykonuj je trzy razy w tygodniu i poświęć im każdorazowo co najmniej 30 minut, pamiętając o 10-minutowej rozgrzewce.

Potrzebny ci będzie do ćwiczeń na plecy prosty sprzęt treningowy, który kupisz w każdym sportowym sklepie
– ekspander oraz 1-kilogramowy ciężarek, także krzesło i ręcznik.

Ćwiczenie 1
Siedząc weź ekspander w dłonie, stopy oprzyj o linkę. Trzymając proste plecy i wciągnięty brzuch prowadź mocno łokcie w tył, trzymając je blisko tułowia. Powtórz 20 razy. Ćwiczenie wykonaj dwukrotnie, po krótkiej przerwie.

Ćwiczenie 2
Leżąc na brzuchu dłonie oprzyj z tyłu głowy. Unieś, nie za wysoko, tułów do góry robiąc wydech. Powtórz 8 razy.


Ćwiczenie 3
Oprzyj lewe kolano i lewą rękę o krzesło, w prawą rękę weź ciężarek i pochyl tułów w przód. Podciągnij ciężarek do dolnej klatki piersiowej robiąc wydech. Powtórz 10 razy, a potem spróbuj to samo wykonać z dwoma ciężarkami. Zmień stronę.


Ćwiczenie 4
Trzymając ręcznik wysoko nad głową stań w lekkim rozkroku, na lekko ugiętych kolanach. Zrób skłon w przód mając proste ręce i wciągnięty brzuch. Powtórz 8 razy.

Tekst i układ ćwiczeń: Berta Strycharska-Gać, trenerka
Wykonanie ćwiczeń: Emilia, puszysta modelka „Super Linii”, foto: Dariusz Żurek


Źródło: Super linia, nr 03/2007