Ćwiczenia Pilates: Ćwiczenia Pilatesa Dieta

Nadesłany przez: Hades dnia 2.07.2011, 22:37:50 Ocena: 0.00 (0 głosów) Oceń artykuł 2500 odsłon Niezwykle ważnym elementem odżywiania się jest czerpanie przyjemności z jedzenia – radzi Paulina Bernatek – dlatego nie należy rezygnować z deserów w naszej codziennej diecie. Należy tylko wybierać lekkie desery i jeść je wolno, delektując się każdym kęsem.

Paulina Bernatek, która na swoich zajęciach doradza kobietom w każdym wieku, jak zachować zdrowie, witalność i dobre samopoczucie.

Niezwykle ważnym elementem odżywiania się jest czerpanie przyjemności z jedzenia – radzi Paulina Bernatek – dlatego nie należy rezygnować z deserów w naszej codziennej diecie. Należy tylko wybierać lekkie desery i jeść je wolno, delektując się każdym kęsem. Dzięki temu szybciej jesteśmy syci i w konsekwencji mniej zjemy. Jak wykazały badania TNS OBOP dla marki Algida, Polacy na deser w lecie najczęściej wybierają lody i owoce. Co więcej, na pytanie z czym najbardziej lubią łączyć lody, większość respondentów odpowiedziała, że właśnie z owocami. Uwielbiam i polecam owoce pod różnymi postaciami – mówi Paulina - świeże owoce, soki, sorbety i ostatnio moją ulubioną dawkę owoców i mleka w jednym, lody MaxFruit.

Metoda Pilatesa jest połączeniem koncentracji, oddechu i ćwiczeń fizycznych. To idealne ćwiczenia dla wszystkich, gdyż pomagają radzić sobie ze stresem i jednocześnie utrzymać ciało w świetnej kondycji – przekonuje Paulina.

Ostatnio bardzo popularne stały się ćwiczenia z piłką. Już samo siedzenie na piłce daje ogromne efekty - wzmacnia mięśnie brzucha oraz grzbietu i stabilizuje kręgosłup.

Paulina Bernatek jest studentką wychowania fizycznego na warszawskim AWFie i psychologii na UW. Prowadzi zajęcia z metody Pilatesa, fitness, pływania i gimnastyki w klubie Gymnasion. Współprowadziła program telewizyjny na antenie kanału Polsat Zdrowie i Uroda.