Ćwiczenia na pośladki: Ćwiczenia na pośladki - filmy i opisy

Nadesłany przez: Hades dnia 2.07.2011, 22:53:42 Ocena: 0.00 (0 głosów) Oceń artykuł 5330 odsłon Połóż się na plecach, ręce rozłóż na boki, unieś nogi do góry i dociśnij do siebie wewnętrzne strony stóp z kolanami lekko ugiętymi. Następnie zginamy i prostujemy obydwie nogi. Podczas zginania prowadź kolana na zewnątrz, a podczas prostowania zbliżaj je do siebie.Stań w lekkim rozkroku, z wyprostowanym tułowiem, dłońmi położonymi na biodrach i stopami odchylonymi na zewnątrz. Powoli uginamy kolana schodząc w dół, i wracamy do pozycji wyjściowej. Możesz utrzymać pozycję z ugiętymi kolanami przez kilka sekund.

Uklęknij i oprzyj dłonie na podłodze, dokładnie pod barkami. Kolana powinny się znaleźć pod biodrami. Patrz w dół. Napnij mięśnie brzucha. Jednocześnie unieś lewą rękę w przód i prawą nogę w tył. Następnie przesuń rękę i nogę na boki. Wytrzymaj 3-5 sekund, przesuń rękę i nogę odpowiednio w przód i w tył, a następnie opuść. Powtórz to samo w drugą stronę.

Połóż się na brzuchu, podeprzyj na przedramieniach i spleć dłonie. Patrz w dół. Zegnij stopy w dół i oprzyj na podłodze. Unieś biodra w górę. Szyja, plecy i biodra muszą tworzyć linię prostą. Pośladki nie mogą być wypięte. Unieś teraz prawą nogę tak, aby stopa znalazła się nieco wyżej niż pupa. Ściągnij palce i napnij pośladek. Wytrzymaj 3-5 sekund. Powoli opuść nogę. Następnie unieś lewą.

Pozycja wyjściową jest pozycja leżąca na plecach z ugiętymi kolanami. Następnie wyprostuj plecy i podnieś się na wyprostowanych łokciach do góry. Piętę prawej stopy postaw na lewym kolanie i z tej pozycji prostuj prawą nogę tak, aby w pozycji końcowej uda były ustawione równolegle.


W pozycji końcowej kilkakrotnie prostujemy i zginamy stopę wyprostowanej nogi, aby bardziej poczuć mięśnie ud. Pozycje z wyprostowana nogą możesz utrzymywać przez kilka sekund.

Pozycją wyjściową jest klęk podparty na dłoniach, tułów prosty. Unieś jedną nogę jednocześnie ją prostując, a następnie zegnij ją w kolanie. Pamiętaj o prostych plecach i aby udo wyprostowanej nogi nie było powyżej linii przedłużenia tułowia.

Połóż się na plecach ze złączonymi nogami uniesionymi do góry i rękami rozłożonymi na boki lub wzdłuż ciała.. Ćwiczenie polega na rozsunięciu nóg jak najdalej na boki. Postaraj się jak najdłużej utrzymać zgięte biodra i wyprostowane nogi.

Połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach i ręce połóż wzdłuż ciała. Następnym krokiem jest powolne i równomierne unoszenie i opuszczanie miednicy tak, aby poczuć napięcie mięśni w dolnej części pleców i w pośladkach.
Napięcie to można również wzmocnić przez przesunięcie pięt w stronę pośladków.

Czyli ćwiczenie rozciągające; Połóż się na plecach. Przyciągnij kolano do piersi i obejmij je rękami. Unieś głowę i ramiona. Wytrzymaj 15 sekund, głęboko oddychając. Wróć do pozycji leżącej. Powtórz ćwiczenie. Dzięki niemu rozluźnisz mięśnie grzbietu i pośladków. Staraj się wykonywać to ćwiczenie codziennie wieczorem.