Ćwiczenia wzmacniające: Ćwiczenia wzmacniające barki

Nadesłany przez: Hades dnia 2.07.2011, 23:21:26 Ocena: 10.00 (2 głosów) Oceń artykuł 11053 odsłon Stoimy w rozkroku, stopy rozstawione na szerokości ramion, bierzemy dwie sztangielki do rak i podnosimy je na odpowiednią wysokość tak by wyprostowane ręce z postawa ciała tworzyły kąt prosty.

1. Podciąganie na drążku.

Jest to bardzo proste ćwiczenie. Pozycja wyjściowa to zawieszenie się na drążku, kolana zgięte tak by nie dotykać nogami do ziemi. Podciągamy się do momentu aż poczujemy ze nie możemy więcej.
Takie ćwiczenie powtarzamy 4 razy.


2. Unoszenie sztangielek przodem w górę

Stoimy w rozkroku, stopy rozstawione na szerokości ramion, ręce ze sztangielkami opuszczone w dół, grzbiety dłoni skierowane do przodu, tułów wyprostowany biodra cofnięte do tyłu. Przemienne unoszenie sztangielek przodem w górę.

3. Utrzymywanie sztangielek przed sobą.

Stoimy w rozkroku, stopy rozstawione na szerokości ramion, bierzemy dwie sztangielki do rak i podnosimy je na odpowiednią wysokość tak by wyprostowane ręce z postawa ciała tworzyły kąt prosty. W takiej pozycji wytrzymujemy jak najdłużej. Miedzy tymi ćwiczeniami wskazana odpowiednia przerwa. Takie ćwiczenie powtarzamy 4 razy.