Fabryka Siły
Treningi Diety Suplementy
Odchudzanie Nastolatek Lifestyle
Motywacja Forum Rekomendacje


Wybierz odpowiednią kategorię:

Porady dla początkujących

Posiłek potreningowy kiedy

Kiedy najlepiej spożyć posiłek potreningowy?

Odpowiedni posiłek potreningowy to podstawa. Czy ma znaczenie kiedy taki posiłek zjesz? Oczywiście, że ma i to bardzo duży. Przyrost mięśni zależy głównie od syntezy białek mięśniowych, do której dochodzi po rozpadzie białek w mięśniach. Ten proces jest szczególnie ważny, jeśli chcesz, by trening przyniósł maksymalną korzyść. Wiemy, że synteza białek w mięśniach zwiększa się na kilka godzin po zakończeniu treningu. Wiemy też, że w tym procesie kluczową rolę odgrywa insulina.
Zobacz cały artykuł | 1970 bajtów więcej | Komentarze

Powrót na siłownię po przerwie, chorobie, kontuzji

Kiedy nie ćwiczysz od dłuższego już czasu, przychodzi taki moment, w którym uznajesz, że nadszedł czas na zmianę stylu życia. Oceną takiej sytuacji może być już samo wchodzenie po schodach, kiedy musisz zatrzymać się dla zaczerpnięcia oddechu i modlisz się, aby nikt cię nie zobaczył w takim godnym pożałowania stanie. Twoich ulubionych spodni nie da się już dłużej nosić. Jednak najbardziej gnębi cię twoje odbicie w lustrze. Nie podoba ci się to co widzisz i z czułością wspominasz jak wspaniale czułeś się i wyglądałeś kiedy regularnie trenowałeś. Jeśli mówisz sobie, że potrzebujesz ponownie zacząć ćwiczyć, to nadszedł na to czas.
Zobacz cały artykuł | 8241 bajtów więcej | Komentarze

Wskazówki jak zbudować masę mięśniową

Nikomu nie udało się jeszcze uzyskać dobrej sylwetki bez włożenia w to ciężkiej pracy. Wytrwałość i zawziętość w stopniowym podwyższaniu obciążeń jest jedyną metodą. Ty wiesz o tym, ja wiem, każdy o tym wie, albo życzyłby sobie, by tak było, i twarde, muskularne ciało też wie. Tematem jaki chciałbym poruszyć w tym artykule jest pytanie, jaka intensywność jest potrzebna do uzyskania maksymalnego rozwoju mięśni?
Zobacz cały artykuł | 10902 bajtów więcej | Komentarze

Jak zwiększyć masę mięśniową - porady

Szczerze? Każdy typ treningu ma jakąś wartość. Wszystko zresztą zależy od konkretnej osoby. Kiedy mówię początkującym, są jeszcze bardziej zmieszani i naprawdę nie wiedzą, który typ treningu powinni wybrać. Jednak mimo że jest tyle różnych sposobów na trening, pewne zasady dotyczą wszystkich. Jeśli je włączysz do swoich treningów, powinieneś być na najlepszej drodze, aby zaktywizować potencję tkwiącą w Twoich mięśniach.
Zobacz cały artykuł | 7838 bajtów więcej | Komentarze

Trening na siłowni porady dla początkujących

Doświadczony kulturysta ukazuje wdzięk i perfekcje. Każde pojedyncze pasmo mięśni skrywa nieomylną historię. Jednakże, tak jak Michał Anioł musiał próbować układać do kawałka marmuru własne dłuto nim znalazł dla niego to najwłaściwsze ustawienie, w podobny sposób szukała najodpowiedniejszych dla siebie metod treningowych większość znanych kulturystów.
Zobacz cały artykuł | 4273 bajtów więcej | Komentarze

10 przykazań na zwiększenie masy

"Musisz jeść dużo, żeby być dużym" to opinia podzielana przez tak wielu zawodowców, że stała się już oczywista. Niczym często powtarzane zwroty grzecznościowe, które stają się nawykiem, a tracą na swoim prawdziwym znaczeniu. W 20-40 minut po treningu zjedz 40-60 gramów głównie prostych węglowodanów oraz pewną ilość białka, aby organizm w przetwarzaniu węglowodanów na glikogen w mięśniach, w miejsce tego, który został użyty w trakcie treningu.
Zobacz cały artykuł | 1476 bajtów więcej | Komentarze

Trening ACT

Dobry trening dla początkujących – TRENING „ACT” - czyli aerobiczny trening obwodowy z obciążeniem. Ma on na celu nie tylko wszechstronny rozwój sylwetki (masy mięśniowej i siły), ale również wytrzymałości i ogólnej koordynacji ruchu. Zalecany jest szczególnie początkującym kulturystom, którzy chcą się np. pozbyć zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić swoją kondycję, ukształtować sylwetkę.
Zobacz cały artykuł | 3780 bajtów więcej | Komentarze

Jak trenować biceps żeby był duży i kształtny?

Mniej może dać więcej, zarówno dotyczy to liczby serii, jak i powtórzeń. Nie róbcie więcej niż trzy serie każdego ćwiczenia (nie licząc rozgrzewki), dodatkowe serie niewiele pomagają we wzroście mięśni, jeżeli pierwsze trzy serie wykonaliście z maksymalną intensywnością...
Zobacz cały artykuł | 2913 bajtów więcej | Komentarze

Podstawowe ćwiczenia siłowe

Rozpiętki - Połóż się na ławeczce, stopy rozstawione na szerokość barków lub szerzej, oprzyj płasko na podłodze. Kolana ugnij pod kątem prostym. Przy czym głowa, grzbiet i pośladki powinny przylegać do ławki. Weź hantle do rąk, zwracając je dłońmi do siebie. Wyciągnij ramiona ponad klatkę piersiową i nieznacznie ugnij łokcie.
Zobacz cały artykuł | 9849 bajtów więcej | Komentarze

Jak NIE asekurować na siłowni

Osoba asekurująca jest także konieczna przy trenowaniu techniką wysokiej intensywności. Z założenia wymagana jest asekuracja przy wykonywaniu wymuszonych powtórzeń po dojściu do nieudanej próby. Tak samo jest w przypadku ćwiczeń negatywnych polegających na pokonywaniu siły skierowanej do dołu przy opuszczaniu ciężarów, kiedy wykonanie pozytywnego ruchu już zwykle jest niemożliwe bez asekuracji.
Zobacz cały artykuł | 3039 bajtów więcej | Komentarze
(1) 2 3 4 ... 8 »