Fabryka Siły
Treningi Diety Suplementy
Odchudzanie Nastolatek Lifestyle
Motywacja Forum Rekomendacje


Wybierz odpowiednią kategorię:

Diety na masę mięśniową


Odpowiednia dieta na masę to prawidłowe zbilansowanie składników odżywczych w Twoim menu, które ma za zadanie powiększyć masę mięśniową. Musisz zwiększyć zawartość kalorii w każdym daniu jakie spożywasz w ciągu całego dnia. Pamiętaj, żeby produkty, które będziesz spożywać były naprawdę dobrej jakości. Zwiększ ilość spożywanego białka oraz pij co najmniej 2-3 litry wody dziennie. Warto również wspomóc się suplementami diety takimi jak: gainery, odżywki białkowe, batony proteinowe. Nigdy nie zapominaj o posiłku potreningowym, który spożywasz w ciągu maksymalnie 40 minut od jego zakończenia w celu uzupełnienia glikogenu w mięśniach.

OK. Dietę na masę już masz (poniżej przykładowe). Następna rzecz to dobrze rozpisany trening na masę mięśniową, czasami źle dobrany plan treningowy lub zbyt intensywne wykonywanie ćwiczeń może zniweczyć cały Twój plan.

Możesz również samemu ułożyć dietę na masę - przeczytaj nasz poradnik: jak samemu ułożyć dietę na masę

W tym dziale zostały zebrane diety na masę dla osób, które ważą od 52 do 100 kg. Jeżeli żadna dieta na masę nie spełnia Twoich oczekiwań lub brakuje diety dopasowanej do Twojej wagi ciała, skorzystaj z pomocy naszych dietetyków, którzy ułożą dla Ciebie dietę indywidualną. Wejdź na www.plany.kulturystyka.org.pl i zamów.


Dieta na masę dla osoby ważącej 95 kg

Dieta dla mężczyzny, którego obecna waga wynosi 95 kg. Cel: budowanie masy mięśniowej. Poniższa dieta na masę zawiera 7 zbilansowanych posiłków wraz z posiłkiem potreningowym. W diecie podałem również zamienniki produktów, które możesz stosować według własnego upodobania.
Zobacz cały artykuł | 4942 bajtów więcej | Komentarze

Jak przybrać na masie mięśniowej - Poradnik

Każdy, kto trenuje, nieuchronnie napotyka poważne bariery na drodze do osiągnięcia swoich celów i aspiracji. Być może należysz do hardgainerów, którzy pomimo wysiłków po prostu nie mogą zyskać na wadze nawet dodatkowego grama. A może zaliczasz się do grupy, którą trapi wręcz przeciwny problem — starasz się zrzucić nadwagę i nie jesteś w stanie stracić tego zbędnego kilograma. Czyżby panowały i zbierały żniwo popularne mity i błędne opinie na temat ćwiczenia i odżywiania się? Dlaczego tak wielu zadaje wciąż te same pytania, a tak niewielu naukowców zna na nie odpowiedzi? Spróbuję dostarczyć wyjaśnień co do kwestii, z którymi najczęściej się spotykam.
Zobacz cały artykuł | 15244 bajtów więcej | Komentarze

Dieta na masę - poradnik dla początkujących

Każdy, kto trenował na siłowni dłużej niż miesiąc w którymś momencie, wcześniej lub później ma tę myśl: „Chcę być wielki". -
Potrzebuję diety na masę. Czynnie startujący zawodnicy poza sezonem w okresie budowania masy dochodzą do wręcz monstrualnych wymiarów, ocierając się czasem o karykaturę. Taki Jay Cutler poza sezonem waży nawet 130-150kg, przy niespełna 180cm wzrostu. Przeciętny kulturysta w czasie swojej kariery, która trwa około 10, a u zawodowców nawet dłużej bo średnio około 15-16 lat pochłania coś w okolicach 35 milionów kalorii (35 000 000). Jak zatem się odżywiać, żeby nie przytyć jak tucznik w pobliskim chlewiku tylko wyglądać do ludzi poza sezonem (w okresie robienia masy) i na dodatek skorzystać jak najwięcej.
Zobacz cały artykuł | 12099 bajtów więcej | 2 komentarzy

Dieta na masę 75 kg

Dieta na masę dla osoby ważącej 75 kilogramów składająca się z 6 posiłków. Szczególnie polecana dla osoby, której trudno przybrać na wadze. Przestrzeganie tych zaleceń żywieniowych pozwoli Tobie na wzrost masy mięśniowej. Dieta to nie wszystko, pamiętaj również o odpowiedniej regeneracji mięśni po każdym treningu. Niech masa będzie z Tobą!
Zobacz cały artykuł | 4179 bajtów więcej | 1 komentarz

Budowanie masy mięśniowej - Dieta

Jeśli nie przybierasz, ani nie tracisz na wadze, twój organizm znajduje się w stanie równowagi energetycznej. Aby właściwie oszacować liczbę kalorii niezbędną do podtrzymania tego stanu należy podsumować całkowitą wartość kaloryczną pokarmów spożywanych przez pięć kolejnych dni i wynik podzielić przez pięć. Otrzymana wartość jest średnią liczbą kalorii, jaką spożywasz każdego dnia. Dieta dla osoby ważącej 72 kg.
Zobacz cały artykuł | 6077 bajtów więcej | 5 komentarzy

Dieta na masę 58 kg

Dieta na masę dla osoby ważącej 58 kg. Przy treningu na masę dieta ma szczególnie ważne znaczenie. Zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na kalorie oraz elementy będące budulcem mięśni. Jednocześnie należy również uważać aby dieta zwiększyła masę mięśniowa a nie tłuszczową.
Zobacz cały artykuł | 4257 bajtów więcej | 4 komentarzy

Sekrety masy według profesjonalistów

Aktualnie mamy zimę, czyli czas w którym większość amatorów jak i profesjonalistów rozwija swoją masę mięśniową. Poniżej przedstawiam wypowiedzi znanych profesjonalistów na temat tego jak oni budują swoją masę mięśniową. Jak zauważycie, każdy zawodnik ma inne podejście w zdobywaniu masy.
Zobacz cały artykuł | 4602 bajtów więcej | Komentarze
co i kiedy jeść na masę

Co i kiedy jeść na przyrost masy mięśniowej?

Jeżeli już jesteś na diecie kulturysty, prawdopodobnie wiesz, że najlepiej jest jeść pięć lub sześć umiarkowanych posiłków dziennie niż trzy duże. Możesz także brać składniki uzupełniające, takie jak kreatyna i glutamina. Ale jest jeden składnik diety i dodatków, którego być może nie rozważyłeś - czas.
Zobacz cały artykuł | 11198 bajtów więcej | 5 komentarzy

Jak ułożyć dietę na masę - napisz ją sam

Dzięki temu artykułowi będziesz mógł w łatwy i prosty sposób napisać swoją własną dietę na masę. Zadajesz sobie pytania typu: Dlaczego mam problem z masą? Dlaczego moja waga stoi w miejscu? Już mówię, bo żeby tyć, bilans kaloryczny musi być na plus, dlatego do wartości całej sumy kalorii musimy dodać od 500-1000 [kcal], po zwiększeniu bilansu na + już po tygodniu powinien pojawić się wzrost masy ciała o 250 do 500[g] - wzrost może być większy, ale będzie to głównie masa tłuszczowa.
Zobacz cały artykuł | 11074 bajtów więcej | 5 komentarzy

Dieta na masę dla ektomorfika 60 kg

Ektomorfik – jest to osoba charakteryzująca się bardzo szczupłą budową ciała (chudą szyją, wątłą klatką piersiową), mało rozłożystym i lekko zbudowanym szkieletem, brakiem otłuszczenia oraz szybkim metabolizmem. Jeśli twoja waga to mniej więcej 60 kilogramów to dobrze trafiłeś. Dieta składa się z 6 posiłków i dostarcza dziennie około 2600 kalorii.
Zobacz cały artykuł | 4485 bajtów więcej | 4 komentarzy
(1) 2 3 4 »

Te artykuły mogą się Tobie spodobać:

Klata w rozmiarze XXL - Trening w kulturystyce
Jak robić martwy ciąg? - Trening w kulturystyce
Spinanie brzucha - najlepsze na "kaloryfer" - Ćwiczenia na mięśnie brzucha
Trening na masę 3-dniowy Split - Trening na masę
Zasady zdrowego odżywiania - Odżywianie w kulturystyce
Uzupełnianie białka - Odżywianie w kulturystyce
Dieta niskowęglowodanowa - Diety Kulturystyczne
Gdy przychodzą zakwasy - Porady dla początkujących
Zasada wstępnego zmęczenia mięśni - Trening w kulturystyce
Dieta witaminowa i funkcjonalna - Diety Kulturystyczne
Liczy się jakość a nie ilość - Porady dla początkujących
Kulturystyka sportem całodobowym - Porady dla początkujących
Trening z zachowaniem równowagi - Trening w kulturystyce
Unikaj urazów - Porady dla początkujących

Plany treningowe i dietetyczne