Mr. Olympia w Las Vegas, czyli mieście grzechu

Nie ma chyba drugich tak bardzo znanych na całym świecie zawodów kulturystycznych, jakimi są Mr. Olympia. Od wielu lat przyciągają do Las Vegas najlepszych kulturystów świata oraz dziesiątki kibiców, którzy mogą “posmakować” miasta grzechu.

Mistrzostwa Świata, czyli Mr. Olympia

Zawody Mr. Olympia uznawane są za nieoficjalne mistrzostwa świata zawodowców w kulturystyce. Impreza corocznie odbywa się pod patronatem IFBB, czyli Międzynarodowej Federacji Kulturystyki i Fitness. Choć wcześniej gościła w różnych miastach świata, jak na przykład Nowy Jork, gdzie zadebiutowała w 1965 roku czy Paryż, Sydney, Monachium to od 1999 roku Mr. Olympia nieprzerwanie odbywa się co roku w Las Vegas. Amerykańskim miastem, które nie bez powodu zostało okrzyknięte miastem grzechu.

Zapewne zastanawiacie się dlaczego? Otóż jest to miasto szeroko pojętej rozrywki. Kulturystyka na stałe wpisała się do kanonu Las Vegas, ale oprócz tego miasto położone w stanie Nevada ma wiele innych pokus, które dostarczają miejscowym, a przede wszystkim przyjezdnym świetnej zabawy. Mowa tu o luksusowych klubach, hotelach. Można tutaj legalnie spróbować gry w kasynie na żywo. Partyjka pokera, automaty online, ruletka – to wszystko w otoczeniu pięknych kobiet i najwyższej klasy krupierów sprawia, że przez kasyna w Las Vegas przewijają się codziennie grube pliki dolarów.

Kasyna to zresztą światowa wizytówka Las Vegas. To właśnie tutaj znajdują się najlepsze i największe kasyna na świecie. Ich lokalizacja nie jest przypadkowa. Mieszczą się w najbardziej ekskluzywnych hotelach, w dzielnicy Strip. Przed wejściem do hotelu, najczęściej najpierw turyści muszą minąć lobby kasynowe, gdzie toczy się wiele gier – poker, ruletka, blackjack, czy stoją automaty hazardowe. To właśnie kasyna Las Vegas stały się inspiracją dla niemal wszystkich, najlepszych kasyn internetowych.

Kulturystyka i hazard to tylko część historii Las Vegas

Miasto kojarzone jest także z amerykańskim kinem. Faktem jest, że zabrakłoby chyba dni i nocy, aby zliczyć wszystkie nakręcone tu produkcje. Las Vegas ma swój niebywały klimat. Miasto leży na płaskim, pustynnym terenie, który jest otoczony skalistymi górami. Nad miastem unosi się widok luksusowych hoteli, gdzie doba kosztuje krocie, na które nie każdy może sobie pozwolić

Ogromne wrażenie na spragnionych wrażeń turystach robi wieża Stratosphere, na którą wjazd kosztuje w okolicach kilkudziesięciu dolarów. Panoramę miasta można podziwiać zarówno w dzień, jak i w nocy. W mieście znajduje się także kilka, godnych uwagi muzeum. Do takich zalicza się z całą pewnością Muzeum Samochodów z filmów Hollywoodzkich. Piorunujące wręcz wrażenie robi Zapora Hoovera, czy położone nieopodal miasteczko Oatman, przypominające typowy Dziki Zachód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest