Na czym polega catering dietetyczny?

Nie lubisz gotować? A może nie masz czasu na to, by codziennie gotować świeże, smaczne i zarazem dobrze zbilansowane dania? Te problemy niestety dotykają wielu osób, które w rezultacie żywią się tym, co na szybko złapią w ręce. Najczęściej zaś są to produkty instant czy gotowe, wysoko przetworzone dania. Czy jednak jest zdrowa alternatywa dla tego typu działań?

Bez konieczności wymyślania posiłków i gotowania

Co byś powiedział, gdyby codziennie przywożono do twojego domu pyszne, zdrowe dania dopasowane do twoich potrzeb, alergii i zapotrzebowania energetycznego? Bez konieczności codziennego stania przy garach, bez zmywania i wymyślania, co znów by tu przygotować do zjedzenia. W takich sytuacjach z pomocą może przyjść catering dietetyczny.

Pyszne jedzenie z dostawą do domu

Czym jest catering dietetyczny? Jest to usługa stosunkowo nowa, która jednak zyskuje coraz większą popularność. Catering dietetyczny, zwany także dietą pudełkową, to usługa polegająca na przygotowaniu dobrze zbilansowanych posiłków i dostarczanie ich osobom, które catering zamówiły. Choć jeszcze do niedawna po dietę pudełkową sięgały głównie gwiazdy, to obecnie coraz częściej sięgają po nią także inne osoby, które chcą jeść smacznie, zdrowo, a przy tym nie przepracować się przy żmudnym przygotowywaniu posiłków.

Zalety cateringu dietetycznego

Catering dietetyczny ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala na zaoszczędzenie czasu, który normalnie stracilibyśmy na zrobienie zakupów, a następnie na przygotowanie dań. Nie musimy myśleć, co zjemy na śniadanie czy obiad, bo ktoś już za nas to zrobił i przygotował odpowiedni jadłospis. Unikniemy monotonii jedzonych dań – co często zdarza się osobom, które przygotowują posiłki tylko dla siebie. Gotują oni za dużo i by nie marnować jedzenia, to przez parę dni jedzą to samo. Nasza dieta będzie dobrze zbilansowana. W zależności od wybranego rodzaju diety i kaloryczności naszych posiłków możemy być pewni, że dostarczone dania wystarczą dla naszego zapotrzebowania energetycznego.

Czy są minusy?

Minusów cateringu dietetycznego jest niewiele. Dawniej zaporowa dla wielu osób była cena, jednak obecnie, zwłaszcza przy korzystaniu z dłuższych abonamentów, ceny nie są aż tak wysokie. Niektóre osoby za minus uznają to, że muszą jeść to, co akurat zostało zaplanowane na dany dzień, nie zaś to, na co mają ochotę. W ogólnym rozrachunku catering dietetyczny jest rozwiązaniem, które warto polecić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest