Najlepsze zegarki dla sportowców – czym się charakteryzują?

Najlepsze zegarki dla sportowców – czym się charakteryzują?

Od zegarków dla sportowców wymaga się wiele, czemu trudno się dziwić. Niejednokrotnie przychodzi im działać w trudnych warunkach, jak i z niemałymi obciążeniami. Dlatego też tak ważny jest zakup idealnego zegarka, który będziemy mogli zabrać ze sobą praktycznie wszędzie, jak i zaoferuje nam szereg najnowocześniejszych technologii…

  1. Wysokiej jakości zegarek na biegi terenowe.
  2. Wytrzymałość baterii.
  3. Zegarki z pulsykometrem.
  4. Istota działania pulsykometru.

Wybierając zegarki dla sportowców, zależy nam na ich bezproblemowym działaniu, a także wysokiej odporności zarówno na obrażenia mechaniczne, jak i działanie warunków atmosferycznych. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku biegów terenowych, gdzie niejednokrotnie spotykamy się ze skrajnie różną pogodą oraz otoczeniem. Jak więc znaleźć najlepszy sportowy zegarek? Poniżej znajduje się odpowiedź na to pytanie.

Wysokiej jakości zegarek na biegi terenowe

Oprócz wytrzymałości, zegarki dla sportowców powinny być również lekkie, w końcu towarzyszyć będą nam podczas i tak niemałych wysiłków fizycznych. Taki właśnie jest najnowszy model Garmin Enduro, dostępny zarówno z tytanowym bazaltem oraz powłoką DLC, jak i ramką wykonaną ze stali nierdzewnej.

Wytrzymałość baterii

Ponadto zegarek Garmin Enduro zapewnia użytkownikom nadzwyczajną wytrzymałość baterii. Specjalne szkiełko Power Glass pozwala ładować baterię z wykorzystaniem energii słonecznej, dzięki czemu zegarki Garmin wytrzymają nawet do 65 dni na jednym ładowaniu. W trybie oszczędzania baterii czas ten rozciągnie się do 1 roku!

Zegarki z pulsykometrem

Co więcej, Garmin to także zegarki z pulsoksymetrem, czyli urządzenia tak potrzebne w obecnych czasach. Oprócz podstawowych zadań, mierzą one saturację naszej krwi – jest to poziom tlenu w hemoglobinie w naczyniach włosowatych. Prawidłowy poziom saturacji to wynik mieszący się w przedziale 95-99%. Co istotne, to właśnie za pomocą tego typu badania określa się stan zdrowia osób zakażonych koronawirusem.

Istota działania pulsykometru

Dlaczego więc zegarki z pulsykometrem są tak popularnym rozwiązaniem wśród sportowców? Otóż wskazania poziomu saturacji są podczas treningu idealną informacją o naszych postępach (ważne, żeby badanie było przeprowadzone w stanie spoczynku). Jeśli wynik znajduje się poniżej normy, jest to wyraźny znak, że potrzebujemy przerwy, gdyż nasz organizm jest osłabiony. Funkcję tę docenimy również podczas wszelkich infekcji czy chorób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest