Najlepszy spalacz tłuszczu ?

Spośród wszystkich suplementów przyspieszających odchudzanie najsilniej działa połączenie efedryny i kofeiny (EC). W wielu badaniach wykazano, że EC przyspiesza metabolizm…

Pytanie: Jaki suplement najlepiej spala tłuszcz?

Odpowiedź: Spośród wszystkich suplementów przyspieszających odchudzanie najsilniej działa połączenie efedryny i kofeiny (EC). W wielu badaniach wykazano, że EC przyspiesza metabolizm, hamuje apetyt, nasila spalanie tłuszczu i oszczędza mięśnie w czasie odchudzania. EC jest środkiem pobudzającym i dlatego również ułatwia trening. Przewlekłe stosowanie EC zmniejsza działanie pobudzające, lecz nie zmniejsza działania odchudzającego. Dawka 20 mg efedryny i 200 mg kofeiny powoduje rzeczywiste działanie termogenne przy niewielkich działaniach ubocznych (zazwyczaj drżenie, bezsenność i przyspieszenia akcji serca).

Choć EC wydaje się być idealnym zestawem odchudzającym, to jego działanie mogą nasilić pewne substancje. Przyjrzyjmy się dwóm z nich i zobaczmy, jak działają.

L-Tyrozyna. Ten aminokwas jest prekursorem dla katecholamin: adrenaliny i noraadrenaliny, od których zależy działanie EC. Dostarczając odpowiednią ilość (500-1000 mg) L-Tyrozyny z każdą dawką EC zapewnia się wystarczającą porcję substratu do uwalniania się adrenaliny i nodrenaliny.

Osoby, które długo brały EC, a następnie dodały L-Tyrozynę, zaobserwowały ponowne wystąpienie działania pobudzającego i hamującego apetyt. Dlatego dodatek L-tyrozyny jest korzystny zwłaszcza u osób, które biorą EC ze względu na działanie pobudzające do treningu.

Zielona herbata była przez wieki stosowana do odchudzania na Wschodzie, a teraz wiemy dlaczego. Jeden ze składników zawartych w zielonej herbacie hamuje enzym zwany katecholo O-metylotransferazę, który rozkłada adrenalinę i noradrenalinę. Oznacza to dłuższe, choć niekoniecznie silniejsze, działanie EC. Wiele osób w kilka godzin po przyjęciu EC ma uczucie rozbicia: dodatek wyciągu z zielonej herbaty może temu zapobiec, jak również może wydłużyć odchudzające działanie EC.

Dodanie L-tyrozyny i zielonej herbaty do EC wydłuży jego działanie, dzięki czemu w połączeniu z dietą i odpowiednim treningiem można będzie naprawdę szybko i skutecznie schudnąć.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest