Najszersze grzbietu tyłem – pozowanie

Prawa lub lewa noga ugięta lekko w kolanie, palce stopy i kolano odchylone nieznacznie w bok. Jedna z nóg odchylona nieznacznie w bok. Druga odstawiona do tyłu z jednoczesnym odchyleniem w bok (ukośnie), oparta palcami o podłogę. Takie ustawienie nogi ma korzystny wpływ na dobre wyeksponowanie jej mięśnia dwugłowego.

najszerszy grzbietu, pozowanie align= Broda wypchnięta do przodu, mięśnie pośladkowe napięte. Dłonie zwinięte w pięści z kciukami odchylonymi i skierowanymi do tyłu, wciśnięte w boki około 3 cm powyżej bioder. Łokcie mocno odchylone do tyłu. Następnie należy przesunąć łokcie do miejsca kiedy odległość między nimi będzie największa. Broda uniesiona nieco do góry, dzięki czemu dobrze są wyeksponowane mięśnie czworoboczne pleców. Brzuch wciągnięty i nabrane powietrze. Tułów odchylony do tyłu na tyle, aby wzrok sędziów był prostopadły do lini pleców.

Sędziowie oceniają przede wszystkim proporcje sylwetki. Umięśnienie stawiane jest na drugim planie. Komisja zwraca szczególną uwagę na stosunek górnej części ciała do dolnej, stosunek mięśni naramiennych oraz najszerszych grzbietu do talii i do mięśni ud.

Podczas prezentacji tej pozy, pamiętaj aby:

– nie pochylać głowy do przodu
– nie zaokrąglać pleców

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest