Niezbędny sprzęt w domowej siłowni

Kiedy jest najlepszy czas na podjęcie aktywności sportowej? Prawidłowa odpowiedź powinna brzmieć – zawsze. To dlatego w tym wpisie zachęcimy Was i poinformujemy, w jaki sprzęt wyposażyć domową siłownię tak, by trening można było przeprowadzać zawsze, o każdej porze, a później cieszyć się zdrową sylwetką i dobrym humorem!

Jak wskazują badania przeprowadzane przez ośrodki badań społecznych, nie każdy czuje się dobrze na treningach grupowych lub w siłowni. Niechęć do ćwiczeń wykonywanych w towarzystwie innych osób wynika często z małego doświadczenia sportowego, wewnętrznych kompleksów, ale również kosztów związanych z zakupem karnetu.

Osoby, które mimo wszystko chcą dobrze wyglądać i zachować zdrowie fizyczne, wybierają zatem treningi w domu lub w plenerze. Połączenie aktywności siłowych oraz cardio wykonywanych na domowych sprzętach może przynieść podobne rezultaty, jak treningi w siłowni. Do osiągnięcia idealnych efektów konieczne jest odpowiednie wyposażenie oraz duża dawka pozytywnej energii.

A w co warto wyposażyć domową siłownię?

Orbitrek – niezbędny sprzęt do treningów cardio

Czy wiesz, że na orbitreku spalasz znacznie więcej kalorii niż na standardowej bieżni? Podczas intensywnych ruchów wykonywanych na orbitreku, pracują nie tylko całe ręce i nogi, ale także brzuch, który podczas wymachów pozostaje w napięciu. Orbitrek to urządzenie angażujące wiele partii mięśniowych. Podsumowując, to idealne urządzenie do przeprowadzenia intensywnej rozgrzewki, ale także na zakończenie treningu siłowego. Zobacz, jaki orbitrek wybrać: https://allegro.pl/kategoria/trening-fitness-orbitreki-110138

Maty do ćwiczeń i gumy do wszechstronnego zastosowania

Wiele z ćwiczeń w domu, będziesz wykonywać na podłodze w pozycji leżącej lub podpartej. Aby uniknąć bolesnych otarć skóry, ale również odcisków, warto wyposażyć się w dobrą matę do ćwiczeń. Jeśli profesjonalnie trenujesz rozciąganie lub ćwiczenia relaksujące oraz wspomagające pracę kręgosłupa to skup się na wyborze mat do jogi.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maty? Właściwie równie dobrze sprawdzą się podstawowe maty, jak i te bardziej profesjonalne. Wypróbuj na początek matę do kilkudziesięciu złotych, a z czasem i z większą intensywnością przeprowadzanych ćwiczeń sprawdzisz, czy produkt spełnia Twoje oczekiwania. Sprawdź maty do ćwiczeń: https://allegro.pl/kategoria/trening-fitness-maty-110136

Do dobrej maty dobierz koniecznie zestaw gum! Z gumami oporowymi możesz wykonać profesjonalny trening całego ciała w domu. To świetne akcesorium do przeprowadzania treningu nóg, ud, pośladków, ale także bicepsa, tricepsa, czy pleców.

Wystarczy podejrzeć filmiki profesjonalistów i dobrze opanowac technikę ćwiczeń, by z gumą pięknie zarysować mięśnie całego ciała.

Hantle i ławeczka – wyposażenie dla wielbiciela treningów siłowych

Aby popracować nad masą mięśni konieczne będzie także posiadanie choć podstawowej wersji ławeczki, jak i hantli z możliwością dopasowywania ich ciężkości przynajmniej do 25 kg.

Na ławeczce i z hantlami wykonasz większość ćwiczeń na klatkę piersiową, plecy, ale również biceps i triceps. Ławeczka będzie także świetnym przyrządem do popracowania nad mięśniami brzucha.

Jak widzisz, domowa siłownia wcale nie wymaga zakupu drogiego i skomplikowanego wyposażenia. Wystarczy kilka dobrych urządzeń i akcesoriów, by móc przeprowadzić bardzo intensywny trening i siłowy, i cardio.

Tymczasem ćwicząc w domu, nie tylko samodzielnie decydujesz o godzinie treningu, ale również o długości aktywności sportowej. Ćwicz wówczas, gdy masz na to czas, ochotę i pozytywną energię! Do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest