Nieznane pierwsze kroki na siłowni

Każdy, nawet ten najbardziej wytrawny bywalec siłowni myślał kiedyś, jak to jest pójść na “siłkę” po raz pierwszy. W głowach wielu osób rodziły się pytania, czy nie jestem za gruby, za chudy, co jak nie podniosę danego ciężaru, co jak stanie mi się krzywda? Część z tych pytań demotywuje przed wizytą w tak cudownym miejscu, jakim jest siłownia.

Obawa przed nieznanym

Klasycznie, są myśli które nas demotywują, przed postawieniem pierwszego kroku w siłowni.. Wyobraźmy sobie, że każdy który po raz pierwszy poszedł na siłownie miał jakąś wadę, był np. za gruby, za chudy, nie miał kondycji, wyciskał pustą sztangę, ale to wszystko spowodowało że zaczęli właśnie uczęszczać na tą siłownie, mieli pragnienie być coraz to lepszym, być w lepszej formie, w lustrze widzieć siebie zadowolonych bez kompleksów, pewniejszych siebie.

Właśnie to siłownia sprawiła, że są pewniejsi siebie, silniejsi nauczyli się nowych rzeczy wbrew pozorom wyciskanie sztangi czy podciąganie się to umiejętności, których musimy nauczyć się wykonywać poprawnie, choćby dlatego żeby sobie nie zrobić krzywdy, a mieć przyrosty czy efekty jakich oczekujemy.

Dlatego też, nie ma co ukrywać, pierwsza wizyta na siłowni to wielka niewiadoma. Niektórzy porównują ten dreszczyk emocji do gry w nowych kasynach internetowych czy próbowaniu nowych gier na konsoli. Nie każdemu wszystko spodoba się od razu, ale niekiedy wracają i próbują kolejny raz, by przekonać się, że to naprawdę fajnie. Oczywiście zależności pomiędzy kulturystyką a kasynami jest jeszcze więcej. W jednym i drugim miejscu możemy poczuć się zwycięstwami. W kulturystyce ze względu na poprawę kondycji zdrowotnej czy wyglądu ciała, a w kasynach jeśli dopisze nam szczęście i wygramy pieniądze, choć należy pamiętać też o ryzyku w obu miejscach. Na siłowni ryzyko to możliwość kontuzji, kiedy przeholujemy z treningiem, a w kasynach ryzyko to strata pieniędzy, kiedy również puszczą nam hamulce.

Kształtowanie ciała to kulturystyka, kulturystyka na poziomie amatorskim jest zdrowa, pomaga w różnych chorobach psychicznych, takich jak depresja, pozwala niszczyć różne życiowe przeszkody a także po treningu występuje ogromny przyrost endorfin, które są definiowane jako szczęście.

Dodatkowo różne ćwiczenia, jak i sam w sobie trening jest teraz modny, nie ukrywajmy wszędzie jest promowany zdrowy styl życia, lepsze jest pójście na trening niż siedzenie na kanapie, więc dlaczego akurat mielibyśmy bać się iść na siłownie i zrobić nasze pierwsze kroki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest