Odblokowanie po cyklu

Odblokowanie to potoczna nazwa jakiej używa się w środowisku osób związanych z dopingiem. Sprawa sprowadza się do przywrócenia równowagi hormonalnej w organizmie po kuracji sterydowej.

W czasie brania 99% sterydów w organizmie następuje zaprzestanie naturalnej produkcji testosteronu przez jądra. Po zakończonej kuracji taki brak androgenów jest głównym winowajcom spadków i depresji posterydowej. Organizm odblokuje się naturalnie ale zanim to nastąpi duża część efektów zdobytych w czasie kuracji będzie już wspomnieniem.

DLATEGO POWINNO SIĘ ORGANIZMOWI POMÓC

Do odblokowania i w jego trakcie używa się praktycznie 4 środków (lekarstw):
CLOMID (nazwy handlowe clostibegyt, clomiphene citrate)
HCG (Pregnyl, Biogonanadl)
TAMOXIFEN( Nolvadex)

Podstawowy to Clomid pobudza on przysadkę do produkcji hormonu, który z kolei pobudza jądra do pracy i produkcji testosteronu. W zależności od stosowanych sterydów zaczyna się go stosować w 1-21 dni po zakończeniu kuracji !

W przypadku dłuższych cykli Clomid jest za słaby i pomagamy mu HCG. Podobne efekty jak Clomid daje Tamoxifen ale nie bardzo potrafię wytłumaczyć mechanizm jego działania i nie mam przekonania do niego.

HCG pobudza mocno jądra do pracy. Po wstrzyknięciu HCG jądra “w oczach” powiększają się i budzą ze stanu “uśpienia” w trakcie cyklu. Jednak jest to pobudzenia chwilowe i nie może być traktowane jako właściwe ODBLOKOWANIE.

HCG używamy po długich ciężkich cyklach z dużymi dawkami gdy nasze jądra kurczą się do rozmiaru orzeszków ziemnych.
Sam Clomid jest wtedy za słaby i działa zbyt wolno. HCG spełnia funkcję rozrusznika a Clomid trzyma naszą maszynę do produkcji testosteronu na ssaniu.

PROVIRON jest uzupełnieniem kombinacji HCG i CLOMIDU nie służy odblokowaniu tylko ma bardzo pomocną cechę, mianowicie krąży w organizmie uzupełniając braki androgenów we krwi (testosteronu) nie blokując jednocześnie ich produkcji.
Dlatego PROVIRONU używa się w okresie przejściowym po kuracji zanim HCG I CLOMID przywrócą normalny poziom androgenów we krwi. Daje on uczucie napompowania mięśni w czasie treningu, podnosi wydolność seksualną.

Clomid zaczyna się stosować jak napisal TMQ, mniej więcej tak:

Dzień po ostatniej tabletce Metanabolu, Anapolonu, winstrolu.

Trzy dni po strzale teski propinat, winstrolu, boldone, superanabolonu. Czternaście dni po strzale teski prolongatum, cypionaty, priomobolanu. Dwadzieścia jeden dni po strzale deki, sustanonu, omnadrenu.

HCG stosuje się najczęściej w serii 3 strzałów po 5000jm w odstępach 5 dniowych około 5 dni po ostatnim strzale np deki czy teski. Można stosować też hcg w ciągu cyklu w celu zapobieżeniu atrofi (zanikowi) jąder ale to inna historia.

1 komentarz do “Odblokowanie po cyklu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest