Odzież termoaktywna – niezastąpiona zimą

Niskie temperatury, wiatr i śnieg sprawiają, że organizm jest narażony na szybkie wychłodzenie. Aby uniknąć przemarznięcia nawet przy dużych mrozach, powinno się sięgnąć po odzież termoaktywną. Korzystanie z niej poleca się nawet tym osobom, które jeżdżą na nartach i dzieciom, które długo bawią się na śniegu.

Jak działa odzież termoaktywna?

Odzież termoaktywna taka jak koszulki, leginsy i bielizna pozwala utrzymać ciepło znacznie dłużej niż ubrania innego rodzaju. Aby odzież termiczna spełniała swoje zadanie, powinna być wykonana przez renomowana producenta – polecane są między innymi produkty firmy Berens. Producent odzieży termoaktywnej oferuje wyłącznie sprawdzone ubrania z materiałów, które przez długi czas zachowują pożądane właściwości.

Odzież termoaktywna działa lepiej niż najlepsza kurtka z Gore-texem lub polarowa bluza, gdyż zapewnia nie tylko ciepło, ale i suchość skóry. Podczas aktywności fizycznej ciało intensywnie się poci, dlatego koszulki z oferty lub leginsy usuwają wilgoć ze skóry szybciej niż bielizna z bawełny. Jest to ważna cecha, gdyż wilgotne ciało marznie nawet 20 razy szybciej! Termoaktywne włókna zapobiegają temu procesowi, dzięki specjalnej konstrukcji włókien i materiału. Pot jest odprowadzany do zewnętrznej warstwy, chroniąc ciało przed marznięciem podczas procesu odparowywania.

Wilgotna bielizna bawełniana przykleja się do ciała, podczas gdy włókna termoaktywne zachowują się tak samo jak po założeniu ich na skórę. Wilgotny materiał ściśle przylegający do skóry potęguje uczucie zimna. Bawełna gromadzi nawet 14 razy więcej wilgoci niż tkaniny syntetyczne, dlatego pot gromadzi się w ubraniu. Włókna termoaktywne są pochodzenia sztucznego, co sprawia, że działają w zupełnie odmienny sposób.

Jak dbać o odzież termoaktywną?

Aby odzież termoaktywna spełniała swoje zadanie, powinno się prać ją w prawidłowy sposób. Ważne jest stosowanie proszku bez lanoliny i zmiękczaczy. Co ciekawe, w tym przypadku dobrze sprawdzają się tanie proszki, w których jest niewiele dodatków. Do prania nie dodaje się żadnych płynów do płukania i odplamiaczy, dlatego może się okazać, że bardziej opłacalne będzie ręczne pranie odzieży termoaktywnej. Ponadto powinno się pamiętać, że ubrania termiczne pierze się w temperaturze określonej przez producenta na metce. Zabronione jest prasowanie bielizny termoaktywnej oraz oddawanie jej do pralni chemicznej. Niedostosowanie się do zaleceń producenta skutkuje utratą właściwości przez materiał – odzież nie odprowadza wilgoci ze skóry, a jej noszenie powoduje marznięcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest