Odżywki, które warto mieć zawsze pod ręką

Osoby dbające o rozbudowę swojej masy mięśniowej doskonale wiedzą, że efektywny trening oraz właściwe odżywianie są niezbędne do utrzymania właściwego tempa procesów anabolicznych. O ile o treningi zadbać jest stosunkowo łatwo, tak zachowanie dodatniego bilansu kalorycznego może sprawiać problemy. Jeśli i Ty masz z tym kłopot, warto abyś zapoznał się z anabolikami, które oferują sklepy z odżywkami.

Gainery

Komponowanie diety dla osoby, która intensywnie trenuje sporty siłowe, wytrzymałościowe lub szybkościowe jest trudne. Wymaga dużej wiedzy o zawartości kalorycznej poszczególnych produktów, ich wartości odżywczej oraz wielkości indeksu glikemicznego. Największe trudności powstają po treningu, kiedy należy zjeść stały posiłek zapewniający właściwą dawkę kalorii i dodatkowo jeszcze przeciwdziałający procesom katabolicznym. W tym miejscu pojawiają się gainery, czyli odżywki weglowodanowo-białkowe, które mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek. Ich przygotowanie jest proste i nie wymaga dużej ilości czasu. Gainery polecane są także osobom, które mają problem z przybraniem na wadze, np. ektomorfikom. Dzięki zawartości białka serwatkowego, węglowodanów złożonych i różnych dodatków, np. aminokwasów egzo- i endogennych, kreatyny lub witamin, jedna dawka gainera może zawierać nawet 1000 kalorii! jeżeli chcesz znaleźć najlepszy gainer dla siebie, sprawdź ranking gainerów, które polecane są przez specjalistów.

Odżywki białkowe

Bez odżywek białkowych nie obędzie się żadna osoba, która chce zbudować masę mięśniową. Białko to podstawowy budulec mięśni, dlatego zadbanie o jego prawidłową podaż jest warunkiem koniecznym do utrzymania anabolizmu. Co więcej, odżywki białkowe polecane są nie tylko w fazie budowania masy, ale również w trakcie stosowania diety redukcyjnej, w czasie pozbywania się niechcianej tkanki tłuszczowej, ale bez uszczerbku na masie mięśniowej. Produkty białkowe podzielone są ze względu na określony rodzaj białka. Są więc odżywki zawierające białko serwatkowe, roślinne, wołowe, mleczne lub wieloskładnikowe.

Odżywki regeneracyjne

Odżywki regeneracyjne potrzebne są głównie po treningu. Ich skład opiera się na związkach, które mają zahamować procesy kataboliczne, zniwelować powstawanie zakwasów oraz wspomóc szybką regenerację mięśni i narządów po ciężkiej i intensywnej serii ćwiczeń. Odżywki te mogą mieć formę napojów lub proszków do samodzielnego przygotowania posiłku. Ich działanie powoduje szybsze odzyskiwanie mocy. Poprawiają także jakość snu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest