Porady Ronniego jak zbudować klatkę piersiową

Jeżeli jesteś początkującym kulturystą celem twym powinno być zbudowanie możliwie największej masy mięśniowej. Czas na kształtowanie mięśni przyjdzie później. Im większe ciało, tym bardziej radykalnie można je ukształtować i uzyskać głębszą rzeźbę umięśnienia. Zaprezentuje trening klatki, który przyniósł mi największe postępy w czasach, kiedy byłem na waszym poziomie.

Ta koncepcja jest przeciwieąstwem sposobu, w jaki obecnie ćwiczę. Zamiast tego, że wszystko nieustannie się zmienia, tu z kolei wszystko jest ściśle określone. Za każdym razem, kiedy przychodzisz do klubu, aby trenować klatkę, twój trening powinien być taki sam. Chcąc uzyskać maksimum korzyści z danego ćwiczenia musisz nauczyć się jak je wykonywać, aby najlepiej pracował ćwiczony mięsieą. Tej sztuki możesz nauczyć się tylko poprzez doświadczenie. Pozostaą więc przy prezentowanych tu ćwiczeniach do czasu, aż każde z nich w pełni opanujesz. Wprawa objawia się zdolnością do zmęczenia określonego mięśnia zanim padną mięśnie pomocnicze. Nie zakładaj jednak, że kiedy już osiągniesz taki poziom, to czas zmienić trening. Wręcz przeciwnie. Teraz musisz jeszcze bardziej udoskonalić każdy ruch, aż stanie się on perfekcyjny. Początkującym i średnio zaawansowanym nie polecam zmieniać niczego, oprócz zwiększania własnej siły, przez przynajmniej pół roku, a najlepiej cały rok. Zanim przejdziemy do ćwiczeą, musicie poznać następujące zasady:

– rozrost mięśni jest wprost proporcjonalny do siły; zawsze starajcie się więc zwiększyć siłę, próbując wykonać jedno powtórzenie więcej, niż na poprzednim treningu lub podnieść większy ciężar w takiej samej serii

– stosuj zawsze pełny zakres ruchu, a nie tylko jakąś jego część; jestem przekonany, że im mięśnie piersiowe są bardziej rozciągnięte i naprężone, tym lepiej się rozrastają i dlatego opuszczam ciężar jak najniżej i wyciskam najwyżej.. jak tylko pozwalają na to moje ręce

– w czasie wykonywania każdej serii twoje ciało musi być napięte, aby podczas opuszczania ciężaru mięśnie były tak samo naprężone, jak przy wypychaniu go do góry.
Na początek musisz wykonać dokładną rozgrzewkę, tylko ona da ci pewność, że nie nabawisz się kontuzji. Wykonaj trzy serie rozgrzewające z mniejszym obciążeniem.

WYCISKANIE SZTANGI W SKOSIE – stosuj dość szeroki uchwyt, większy od rozstawu barków. Kiedy byłem w okresie budowania masy mięśniowej, w pierwszej serii wykonywałem 20 powtórzeą, w drugiej 12, w trzeciej 10 i 8 w czwartej. Jest to typowy ruch siłowy dlatego pozwól gryfowi przy opuszczaniu kierować się tam gdzie chce.
WYCISKANIE SZTANGI NA ŁAWCE POZIOMEJ – zaczynaj od jednej serii dla wyczucia ruchu, a potem stosuj tę samą sekwencję jak przy wyciskaniu w skosie; w czasie wykonywania tego ćwiczenia staraj się także napinać mięśnie najszersze grzbietu – to spowoduje większą efektywność ćwiczenia.
ROZPIĘTKI ZE SZTANGIELKAMI NA ŁAWCE POZIOMEJ – technika ruchu jest bardziej skomplikowana więc musisz być skoncentrowany w czasie wykonywania rozpiętek. Mięśnie piersiowe powinny być cały czas napięte. Stosuj ruch płynny, nie zatrzymuj gwałtownie sztangielek.
Cały ten program jest efektywny bo opiera się wyłącznie na swobodnych ciężarach. Ćwiczenia te są ciężkie i wyczerpujące, ale nie znajdziesz nic innego, dającego lepsze rezultaty. Możesz mi zaufać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest