Profesjonalne wyposażenie siłowni do treningu na świeżym powietrzu

Wiosna już za pasem, a całe lato przed nami, warto zatem wykorzystać ten fakt i upiec przysłowiowe dwie pieczenie przy jednym ogniu. Dzięki aktywności fizycznej w plenerze możemy nie tylko budować swoją formę, ale także odpowiednio natlenić organizm i po prostu nacieszyć się przebywaniem w pięknym otoczeniu. Na taką aktywność warto wybierać parki, jeśli nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami własnego podwórka. Dlaczego opłaci się postawić na ćwiczenia na dworze i jakie wyposażenie siłowni będzie nam przydatne w treningu na świeżym powietrzu?

Trening outdoorowy – dlaczego warto?

Ćwiczenia w plenerze nie są niczym nowym, jednak w ostatnich latach boom na siłownie i kluby fitness z powodzeniem wyparł aktywności realizowane na świeżym powietrzu. W ostatnim czasie z wiadomych przyczyn trening outdoorowy wraca do łask. I nie chodzi już nawet o jazdę na rowerze czy jogging, ale także o ćwiczenia fitness, a nawet siłowe! Coraz częściej spotykamy osoby ćwiczące na macie w plenerze. Są to zarówno ćwiczenia typu pilates czy joga, jak i te bardziej aktywujące, czyli aerobik w jego wszelkich odmianach i ćwiczenia siłowe.

Największą zaletą ćwiczeń na dworze jest dostęp do świeżego powietrza, które świetnie wpływa na dotlenienie całego organizmu. Ćwiczenia w plenerze wpływają również pozytywnie na nasz nastrój. Ponadto przy słonecznej pogodzie możemy złapać trochę opalenizny i witaminy D. Co istotne, plener pozwala ćwiczyć także tym osobom, które w swoim mieszkaniu nie mają zbyt dużo miejsca, żeby móc wykonywać trening w pełni swobodnie.

profesjonalne wyposażenie siłowni

Plener a profesjonalne wyposażenie siłowni

Najpopularniejszymi treningami plenerowymi są bieganie oraz jazda na rowerze, jednak to zaledwie wierzchołek możliwości, jakie daje trening outdoorowy. Równie dobrze można wykonywać ćwiczenia, w których wykorzystamy profesjonalne wyposażenie siłowni, takie jak chociażby kettlebellsy, gumy do ćwiczeń, hantle, stepy czy balancestepy. Do treningów na dworze świetnie nada się także skakanka. Przy ćwiczeniach fitness przydatne są maty, na których można się położyć czy przyklęknąć.

Trening fitness i siłowy

Ćwiczenia fitness w plenerze, poza lokalizacją, mają praktycznie identyczną formę, jak w przypadku treningów w pomieszczeniach zamkniętych. Trening siłowy na zewnątrz przebiega jednak nieco inaczej. W tym przypadku nie będziemy mieć raczej do dyspozycji maszyn ze stosem czy innego profesjonalnego wyposażenia siłowni. Najczęściej trening siłowy w plenerze polega na ćwiczeniach wykorzystujących ciężar własnego ciała, przypominając bardziej trening funkcjonalny.

W tym przypadku sprawdzają się wszelkiego rodzaju drążki pozwalające na unoszenie tułowia czy nóg, a także inne stabilne powierzchnie, gdzie będziemy mogli wykonywać takie ćwiczenia jak przysiady, dipy, czy tradycyjne pompki. Świetnie sprawdzają się również gumy ekspandery, które po odpowiednim zamocowaniu (np. na drążku czy mocnej gałęzi), mogą pełnić podobną rolę jak maszyny ze stosem lub wioślarz.

Co prawda, ćwiczenia w plenerze wymagają czasami nieco kreatywności, jednak z powodzeniem mogą służyć jako alternatywa dla treningów na tradycyjnej siłowni. Co ważne, z pewnością dostarczą nam one o wiele przyjemniejszych wrażeń, bo jednak nie ma nic piękniejszego niż aktywność na łonie natury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest