Prowadzę siłownię jak rozliczyć PIT?

Wiosna za pasem. Prawie każdy z nas marzy o zrzuceniu uzbieranych przez zimowe miesiące zbędnych kilogramów. Mężczyźni rzeźbią swoje ciało, kobiety spalają tłuszczyk. Przybywa siłowni i klubów fitness, które prześcigają się w zróżnicowaniu oferty i zachęceniu klientów do udziału w ich zajęciach. Rozpoczęcie działalności i prowadzenie dobrej siłowni to ciężka praca niemal przez cały dzień. Żeby odnieść sukces personel, urządzenia i pomieszczenia w których ustawione są sprzęty do ćwiczeń, muszą sprostać wymogom.

Personel musi mieć odpowiednie uprawnienia i przygotowanie do prowadzenia zajęć, sprzęt atesty, lokal odpowiednie zaplecze sanitarne. O tym wszystkim musi pomyśleć właściciel obiektu. Do obowiązków właściciela siłowni należy również opłacanie w odpowiednich terminach podatków, w tym podatku dochodowego od osób fizycznych, czyli PIT. W przypadku, kiedy właściciel siłowni prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą i jako formę rozliczenia podatku wybrał zasady ogólne w oparciu o skalę podatkową, może składać w urzędzie skarbowym rozliczenie rocznych dochodów na formularzu PIT 36. Ale roczne rozliczenie PIT 2017 z fiskusem nie każdemu przychodzi łatwo. Czasami chętnie oddalibyśmy to zadanie w ręce księgowej. A taka usługa, wiadomo, kosztuje. Od dłuższego czasu Ministerstwo Finansów zachęca do wypełnienia PIT za 2017 rok przez Internet. To ogromne ułatwienie i oszczędność czasu zarówno dla podatnika jak i pracowników administracji skarbowej.

Jak rozliczyć PIT 36 właściciela siłowni przez Internet?
Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie naprawdę dobrego bezpłatnego narzędzia, jakim jest program do rozliczania PIT 2017, który rozlicza wszystkie PITy 2017, w tym oczywiście PIT 36. Rekomendujemy bezpieczny, szybki i łatwy do obsługi a przede wszystkim bezpieczny. Rozliczenie roczne pit za 2017 rok z programem służącym podatnikowi pomocą merytoryczną to naprawdę nic trudnego. Nie trzeba znać się ani na podatkach ani być specjalistą od komputera. Wystarczy podstawowe oprogramowanie i dostęp do Internetu, który w tej chwili ma prawie każdy.

Program zada parę pytań i po przeanalizowaniu odpowiedzi, doborze właściwej deklaracji PIT i załączników, wskaże przysługujące ulgi, które z pewnością obniżą należny skarbówce podatek a tym samym zaoszczędzą pieniądze podatnika. Rozliczając roczny PIT 36, właściciel siłowni ma możliwość (jeśli spełnia wymogi stawiane przez ustawę o PIT) odliczenia ulgi: na dzieci, ulgi rehabilitacyjnej, ulgi z tytułu darowizn,czy ulgę dla krwiodawców.

Program wykona wszelkie obliczenia prowadzące do wskazania wysokości należnego podatku lub też kwoty zwrotu podatku nadpłaconego, a zwieńczeniem będzie szansa na przesłanie PIT 36 do właściwego urzędu skarbowego drogą elektroniczną

Jak rozliczyć PIT z programem bez KRS?
Dobry i darmowy program do rozliczania PIT 2017 nie jest trudny do znalezienia. Prawie każda z Organizacji Pożytku Publicznego zamieszcza na swojej stronie takie narzędzie. Jednak najczęściej program ma juz wpisany KRS tej organizacji. W Internecie są dostępne programy PIT bez KRS. Rozliczając PIT z takim właśnie programem możemy podać numer wybranej przez siebie fundacji. Wykaz organizacji, które są uprawnione do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych w roku 2017 zamieszczony jest na stronie: pozytek.gov.pl/Wykaz,Organizacji,Pozytku,Publicznego,3666.html

Mimo tego, że PITy 2017 przez Internet możemy wypełnić każdego dnia tygodnia o wybranej przez nas porze, należy pamiętać o granicznym terminie wskazanym przez ustawę o PIT na dostarczenie rocznego rozliczenia dochodów. W 2018 roku deklaracje PIT 36 muszą trafić do urzędu najpóźniej 30 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest