Przewodnik o taśmach TRX dla początkujących. Gdzie kupić i jak je zamontować w domu?

Przewodnik o taśmach TRX dla początkujących. Gdzie kupić i jak je zamontować w domu?

W zdrowym ciele, zdrowy duch! Niemal każdy zna to powiedzenie, a coraz częściej staramy się wprowadzić je również do naszego życia. Stosujemy zbilansowane diety, dbamy o odpowiedni poziom aktywności fizycznej. Jedni wybiorą siłownie, inni ćwiczenia w zaciszu domowym. Jak stopniowo zwiększać intensywność ćwiczeń oraz obciążenie bez tradycyjnych ciężarków? Jedną z odpowiedzi mogą być taśmy TRX!

Czym są taśmy TRX i gdzie je kupić?

Jeśli czujemy, że siłownia nie jest dla nas, możemy skorzystać z wielu alternatyw, które pozwolą nam na efektywne wykonywanie ćwiczeń w domu lub innym dowolnym miejscu. Jedną z nich może być trening TRX. Z kolei jedynym potrzebnym narzędziem będą specjalnie przygotowane taśmy TRX. Jest to zestaw pasów stworzonych z wytrzymałego, a zarazem lekkiego polimeru. Dzięki temu są one w stanie wytrzymać każdy ciężar. Ich kształt przypomina literę Y. Jedna część taśmy zakończona jest hakiem, który umożliwia podwieszenie jej w dowolnym miejscu.

Jeśli zdecydujemy się na zakup oryginalnego zestawu, znajdziemy w nim również uchwyt do zawieszenia na drzwiach, pas przedłużający czy też worek umożliwiający wygodny transport oraz przechowywanie sprzętu. Taśmy TRX można kupić w wielu sklepach internetowych zajmujących się dystrybucją sprzętu i akcesoriów treningowych. Przed zakupem warto się upewnić, czy są to produkty spełniające nasze oczekiwania.

Jak zamontować taśmy TRX?

Taśmy TRX są przystosowane do podwieszania na hakach przytwierdzonych do sufitu, drążkach treningowych czy też futrynie. Jedynym kryterium jest stabilność elementu, do którego przymocujemy pasy, oraz stosowna wysokość. Jeśli znaleźliśmy odpowiednie miejsce, część zakończoną hakiem należy odpowiednio przymocować. Z kolei pozostałe dwie liny zakończone specjalnymi uchwytami mogą służyć do trzymania w rękach lub zahaczenia stóp. Wszystko zależy od tego, jakie ćwiczenia chcemy wykonywać oraz które partie mięśni zaangażować. Jak trening TRX wpływa na nasze ciało?

Taśmy do ćwiczeń TRX  poprawiają kondycję i wytrzymałość. Praca z siłą grawitacji oraz ciężarem własnego ciała umożliwia zaangażowanie wielu partii ciała, między innymi: brzucha, ramion czy też nóg. Dzięki zastosowaniu taśmy TRX nie musimy martwić się obciążeniem stawów czy kręgosłupa. Wykonując jedno ćwiczenie, możemy pracować nad wieloma mięśniami. Warunkiem jest odpowiednie dostosowanie treningu do własnych możliwości. Kiedy to zrobimy, poprawimy nie tylko kondycję i wytrzymałość, ale również równowagę czy siłę. Czy warto? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć samodzielnie.

Dla kogo taśmy TRX będą dobrym rozwiązaniem?

Jedno z pytań, które mogą pojawić się przed zakupem sprzętu, to: czy taśmy TRX są dla każdego? Ćwiczenia oparte na pracy z własnym ciężarem polecane są każdemu. Jeśli będziemy je wykonywać poprawnie, możemy uniknąć obciążeń stawów i kręgosłupa, a dodatkowo wzmocnić swoje ciało. Okazuje się, że do rozpoczęcia takiego treningu nie trzeba mieć doskonałej kondycji czy dużej siły. Wszystko to jest do wypracowania właśnie za pomocą taśm TRX. W zamian można otrzymać poprawioną i ujędrnioną sylwetkę, odporność na kontuzję czy wytrzymałość. Nie należy się poddawać po pierwszym podejściu, a wraz z widoczną poprawą można zwiększać trudność ćwiczeń poprzez zmianę położenia ciała. Pamiętajmy, że trening czyni mistrza!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest