Przykre skutki kłucia dupki

Skutki stosowania sterydów są naprawdę poważne. Układ hormonalny można porównać do zegarka. Jedne mechanizmy wpływają na inne itd. Cały ten układ współgra i sprawia, że zegarek cyka w miarę punktualnie. Zażycie sterydów równa się wbiciu w niego gwoździa. Naruszona zostaje cała gospodarka hormonalna kontrolująca przebieg niezliczonych procesów w organizmie człowieka.

Zegarek można oddać do zegarmistrza, ale już nigdy nie będzie on taki sam jak przed . Zażywanie koksu sprawia, że organizm przestaje produkować swoje hormony gonadotropowe. Dostaje je za darmo i to w nadmiarze, więc zamiast trudzić się ich produkcją rozleniwia się. Przy dłuższym zażywaniu środków dopingujących może okazać się, że organizm pozostanie już w takim stanie i jądra staną się bezużyteczne. Kiedy sterydy są dostarczane do organizmu zwiększa się popęd płciowy, poprawia się , człowiek jest żywszy, zaobserwować można duże przyrosty tkanki mięśniowej i siły. Sterydów niemożna brać wiecznie. Po odstawieniu popęd płciowy zanika, samopoczucie ulega pogorszeniu. Człowiek staje się apatyczny, a zamiast przyrostów często obserwuje się spadki. Taka sytuacja sprawia, że chęć sięgnięcia powtórnie po sterydy jest coraz większa. Pętla się zaciska. Tu mówi się już o uzależnieniu psychicznym. Człowiek wie, że coś mu szkodzi i aby zniwelować dyskomfort psychiczny wymyśla sobie najróżniejsze korzyści, jakie może mu przynieść koks.

Podobnie postępują alkoholicy „trzeba się odkazić dla zdrowia” i palacze „palę to schudnę” itd. itp. Jest to próba oszukiwania samego siebie. Powtarza się cykl za cyklem, a każdy kolejny przynosi coraz mniejsze rezultaty. Wątroba zmęczona dezaktywacją szkodliwych substancji zaczyna się poddawać. Ciągłe nadciśnienie krwi powoduje przerost lewej komory . Rośnie ryzyko wylewu, zawału serca i udaru mózgu. Krew gęstnieje i serce musi wkładać coraz więcej pracy w jej przepompowanie. Następuje zatrzymywanie wody w organizmie powodujące opuchliznę ( często widoczną na twarzy). Prostata i pęcherzyki nasienne zaczynają się rozrastać. Występuje nadmierny porost włosów na ciele i łysienie głowy. Zanim wpadnie się w tą pułapkę, która jest końcem przygody z dla wielu ludzi, trzeba dobrze zastanowić się czy warto iść na skróty do nikąd…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest