Sekrety masy według profesjonalistów

Aktualnie mamy zimę, czyli czas w którym większość amatorów jak i profesjonalistów rozwija swoją masę mięśniową. Poniżej przedstawiam wypowiedzi znanych profesjonalistów na temat tego jak oni budują swoją masę mięśniową. Jak zauważycie, każdy zawodnik ma inne podejście w zdobywaniu masy.

Gary Strydom:

Masa mięśniowa

Dla mnie typowy trening na masę to duże ciężary i bardzo krótki czas ćwiczeń z wydłużonymi przerwami między seriami. Nigdy nie ćwiczę do upadku mięśniowego, a po skończonym treningu zmieniam otoczenie na bardziej spokojne by nie narażać organizmu na dodatkowy stres. Moja dieta praktycznie nigdy nie schodzi poniżej 4500 kcal, ale jem aż 7 razy dziennie, w małych porcjach. Organizm w takiej sytuacji ciągle ma zastrzyk świeżej energii.

Lee Labrada:

Lee Labrada

By być na prawdę dużym potrzebujesz odpowiedniej diety, następnie powinieneś zaplanować sobie cały trening z góry. Odpowiednie planowanie, sumienność w treningach i wytrwałość do według mnie klucze do sukcesu w masowaniu.

Barry de Mey:

Barry de Mey bodybuilder, bodybuilding, kulturysta

Każdy program treningu na masę był przez mnie dokładnie przemyślany. Na początku poznaj swoje ciało oraz bodźce na które najlepiej reaguje i na podstawie tych informacji ułóż własny plan treningowy. Dodatkowo dieta, moja zawierała 60 % węglowodanów, 30% białka i tylko 10% tłuszczów.

UWAGA! – Jeżeli nie jesteś w stanie z jakichś powodów spożyć danego posiłku zawsze możesz się wspomóc odżywką białkową lub gainerem. Gainera najlepiej wypić bezpośrednio po treningu. Odżywkę białkową w celu uzupełnienia ilości białka w diecie np. między posiłkami lub przed snem.

Odżywki węglowodanowo-białkowe tzw. Gainery – po treningu:
Gold Standard Gainer – opinia użytkownika:

“Przede wszystkim nie jest zbyt słodki, piłem wanilię i czekoladę oba dobre , można pić bez problemu , rozpuszcza się też dobrze no i skład bardzo dobry w porównaniu z innymi gainerami . Jeśli zastanawiacie się nad wyborem stawiajcie na jakość i smak czyli na Gold Standard Gainer , naprawdę wart swojej ceny.”

Mass Acceleration 6000g
Mutant Mass 6800g
Mass Activator 3000g

Odżywki Białkowe – przed snem:
WPC Protein Plus Limited 3000g – opinie użytkownika:

“Właśnie kończę 3kg puchę i z miejsca kupuje kolejny baniak, za taką cenę nie znajdziecie nigdzie tak dobrego białka. Smak białej czekolady jest zajebisty, codziennie jadłem 1-2 porcję a czasem nawet i więcej i smak się nie nudzi, jest świetny, rozpuszczalność też jest dobra ale nie polecam rozpuszczać w ciepłej wodzie/mleku bo powstają grudki, przy zimnym nie ma najmniejszego problemu, polecam i ponownie zamawiam.”

Whey Protein 908g
Whey Gold Standard 100% 2270g
Whey Protein All Nutrition 4080g

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest