Spirulina – zielona moc i energia w kompleksowej dawce!

Suplementacja staje się bardzo popularnym tematem w kwestii zdrowego żywienia. Okazuje się, że nasza codzienna dieta jest zazwyczaj zbyt uboga w stosunku do potrzeb organizmu. Wiele mikroskładników pochodzi z produktów ciężko dostępnych w naszej szerokości geograficznej. Spirulina jest jednym z bardziej kompleksowych suplementów diety – posiada w sobie skumulowane dziesiątki bardzo cennych dla nas substancji.

Czym jest spirulina?
Spirulina ma swoje pochodzenie w egzotycznych algach. Jest ona produkowana na wodnych farmach w sposób naturalny. Po wydobyciu jest w specjalny sposób suszona – opracowano technologię suszenia z minimalną zawartością tlenu. Taki proces pozwala ochronić cenne związki zawarte w spirulinie przed przedwczesnym utlenieniem.

Z uwagi na fakt, że spirulina pochodzi od alg, ma ona charakterystyczny, słonawy smak. W sklepach wysyłkowych spotkasz się z jej trzema odmianami. Pierwszym typem są tabletki ze spiruliną. Występuje ona również w formie płynnej lub sypkiej – w obu konsystencjach stanowi dodatek do potraw i koktajli, nadając im przyjemny, zielony kolor.

Za co ceni się spirulinę?
Wśród dostępnych na rynku suplementów diety, spirulina jest jednym z najskuteczniejszych antyoksydantów. Osoby, które dodały ją do swojej dziennej diety zauważają znaczną poprawę kondycji organizmu, praktycznie we wszystkich jego układach.

Spirulina to bogate źródło kwasów nukleinowych, chlorofilu, białka (w tym przede wszystkim białek, których nasz organizm nie potrafi samodzielnie syntetyzować), a także beta-karotenu. Jest więc nieoceniona w leczeniu choroby o dużym występowaniu, jaką bywa anemia. Dzieje się to za sprawą olbrzymiej ilości żelaza, zawartej w spirulinie.

Duża zawartość chlorofilu w spirulinie to nie tylko przyjemny efekt kolorystyczny dla naszych koktajli. Związek ten ma za zadanie kompleksowo oczyszczać wątrobę, a także nerki. W tych dwóch organach istnieje szczególne ryzyko kumulowania się toksyn – efektu ubocznego naszej ekspansji cywilizacyjnej.

Spirulinę bardzo cenią sobie sportowcy. Wszystko to za sprawą olbrzymiej zawartości łatwo przyswajalnego białka. W kilkudziesięciu gramach spiruliny znajduje się tyle samo protein, co w dziennej porcji białego mięsa. Przyrost masy mięśniowej u osób aktywnych fizycznie jest więc znacznie szybszy, jeśli w ich diecie znajdzie się spirulina.

Suplement w postaci spiruliny dedykowany jest także do osób, które walczą z nadwagą. Poprawia ona procesy trawienne, a zawarta w niej fenyloalanina hamuje apetyt i łaknienie. Duża dawka energii oraz zawartość białka sprawi, że budowanie sylwetki ze spiruliną w diecie da efekt wysportowanej figury – miejsce tłuszczu zastąpi tkanka mięśniowa.

Suplementacje w dzisiejszych czasach dobrze jest uwzględnić zróżnicowanej diecie. Intensywny tryb życia, brak czasu czy nałogi skutecznie wpływają na to, że nasz organizm osłabia się i staje się podatny na patogeny. Spirulina to jeden z dostępnych na rynku suplementów, który można zaliczyć do grona najbardziej kompleksowych – w niewielkiej dawce mamy zapewnione bogactwo składników odżywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest