Sposób na rozstępy

Rozstępy skórne przytrafiają się najczęściej kulturystom, którzy szybko łapią masę. Oczywiście za sprawą tylko im znanej „suplementacji”. Skóra nie jest przygotowana na 20-kilowy przyrost masy ciała w krótkim czasie i reaguje tak jak nadmuchiwany balon o słabej powłoce.

Rozstępy skórne przytrafiają się najczęściej kulturystom, którzy szybko łapią masę. Oczywiście za sprawą tylko im znanej „suplementacji”. Skóra nie jest przygotowana na 20-kilowy przyrost masy ciała w krótkim czasie i reaguje tak jak nadmuchiwany balon o słabej powłoce. Kobiety w ciąży mogą doznać rozstępów na brzuchu, na udach i czasem na pośladkach. „Napowietrzony” kulturysta ma rozstępy nawet na bicepsach i na mięśniach naramiennych. Początkowo rozstępy mają barwę niebiesko-czerwonawą, z czasem stają się białe, połyskujące. W żadnym kolorze nie poprawiają urody, wręcz szpecą, a co najważniejsze dają świadectwo, że nieszczęsny pacjent zdobył masę mięśniową niekoniecznie na spożywaniu mieszanek proteinowych.

Na szczęście jest sposób na taką przypadłość. Lek z wyboru to heparyna, lek przeciwzakrzepowy. W zasadzie jest on przeznaczony do leczenia poważniejszych chorób, jak choćby zatorów żylnych i tętniczych, ale wtedy ma postać płynu zamkniętego w ampułce. Nas interesuje żel produkowany we Włoszech i noszący nazwę Lioton 1000, zawierający sól sodową heparyny. Ta postać leku służu do kuracji zmian, jakie tworzą się na skórze i w jej bliskim sąsiedztwie. A więc: zapalenie zakrzepowe żył powierzchownych, stany zapalne żylaków, stłuczenia, zapalenie skóry, przerosłe blizny i bliznowce.

Lioton 1000 jest wyjątkowo skuteczny w przypadku świeżych rozstępów, natomiast zasiedziałe rozstępy wymagają po prostu dłuższej kuracji. Leczenie polega na wmasowywaniu żelu w zmienione miejsca na skórze. Robi to się trzy razy dziennie przez dwa miesiące. Po tym czasie nie powinno być nawet śladu rozstępów.

Jeżeli skóra zareaguje zaczerwienieniem, co zdarza się rzadko, należy stosować lek raz dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest