Suplementy na regenerację mięśni

Większość ludzi stosuje kreatynę, gdyż wypełnia ona mięśnie i może sprawić, że czujesz się silniejszy. Ale również wspomaga ona regenerację. Po treningu kreatyna napływa do mięśni wraz z wodą i składnikami odżywczymi. Kreatyna daje pełność mięśni i zapewnia, że dostarczone do organizmu składniki odżywcze dotrą do mięśni. Najlepiej przyjmować kreatynę z potreningowym napojem. Jeśli wolisz, możesz również brać ją na czczo, przed treningiem.

Następujące suplementy najlepiej pomagają organizmowi w procesie regeneracji:

GLUTAMINA
Glutamina jest bardzo zalecanym przeze mnie suplementem, głównie ze względu na jej wpływ na regenerację. Glutamina jest najczęściej spotykanym aminokwasem w organizmie i pełni cały szereg różnorodnych funkcji. Gdy organizm jej potrzebuje, wówczas czerpie ją z rezerw w tkance mięśniowej lub wykorzystuje wolną glutaminę krążącą po organizmie. Suplementy pomagają oszczędzić jej zapasy w mięśniach, gdyż dostarczają do organizmu glutaminę w łatwo dostępnej postaci.

Glutamina nie tylko bezpośrednio pomaga w regeneracji po treningu, ale również wzmacnia odporność organizmu i poprawia trawienie. Te dwa ostatnie czynniki mają olbrzymi wpływ na regenerację i dzięki temu szybciej osiągnie się swój kulturystyczny cel.

KREATYNA
Większość ludzi stosuje kreatynę, gdyż wypełnia ona mięśnie i może sprawić, że czujesz się silniejszy. Ale również wspomaga ona regenerację. Po treningu kreatyna napływa do mięśni wraz z wodą i składnikami odżywczymi. Kreatyna daje pełność mięśni i zapewnia, że dostarczone do organizmu składniki odżywcze dotrą do mięśni.
Najlepiej przyjmować kreatynę z potreningowym napojem. Jeśli wolisz, możesz również brać ją na czczo, przed treningiem.

MULTIWITAMINY/MULTIMINERAŁY
Witaminy i minerały są niezbędne dla wielu funkcji w organizmie. Właściwa dieta kulturystyczna powinna dostarczać wszystkich witamin i minerałów, jakich potrzeba kulturyście, ale przyjmowanie ich w postaci suplementu zapewnia, że nie ma się żadnych niedoborów. Witaminy C i E o działaniu przeciwutleniającym niszczą wolne rodniki powstałe podczas treningu i pomagają naprawić zniszczenia tkankowe nim wywołane. Minerały służą do wielu funkcji w organizmie, a kulturyści potrzebują większych dawek ze względu na trening.

ZMA
ZMA to nazwa handlowa preparatu zawierającego cynk i magnez, dwa minerały, które szczególnie skutecznie wspomagają regenerację. Należy je brać na pusty żołądek przed pójściem spać – to pomaga zasnąć i przyspiesza regenerację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest