Sylwetka Piotra Szymca

W tym też roku pierwszy raz zetknąłem się z dyscypliną STRONG MAN. Nigdy poprzednio nie zajmowałem się dyscyplinami typowo siłowymi, takimi jak trójbój, ciężary, a jednak moje przygotowanie ogólnosportowe sprawiło, że zaistniałem w tej dyscyplinie sportu.

Piotr Szymiec. – pierwszy z lewej strony:

Ur. 20.03.1968 r. Absolwent AWF w Gdaąsku, mgr wychowania fizycznego. Trener drugiej klasy w piłkę ręczną.
Mój kontakt ze sportem zaczął się od lekkiej atletyki – biegi płaskie, krótkie, pchnięcie kulą. Wówczas też zainteresowałem się żeglarstwem wyczynowym, nawet udało mi się wygrać parę regat. Podstawy, które uzyskałem trenując lekką atletykę, pomogły mi w rozpoczęciu przygody z nową dyscypliną sportu, jaką była piłka ręczna. Sport ten wypełnił długi czas mojej kariery sportowej, ponieważ uprawiałem go wyczynowo przez 10 lat. Moje osiągnięcia w tej dyscyplinie to zdobycie miana najlepszego zawodnika strzelca ligi i turniejów, a także zakwalifikowanie sie do kadry narodowej juniorów starszych. W czasie gdy uprawiałem tę dyscyplinę, pragnąc być silnym, sprawnym i szybkim, poprawiałem wydolność mojego organizmu, poprzez ćwiczenia siłowe.
W tym momencie, kiedy zauważyłem, że moja osoba przechodzi metamorfozę, kulturystyka wciągnęła mnie bez granic. Już w trakcie studiów trenowałem nową dyscypline sportu, lecz dopiero po ukoączeniu nauki mogłem poświęcić się profesjonalnemu treningowi.

Pierwszy mój start w zawodach kulturystycznych przypada na rok 1993 w wieku 25 lat. Od tego momentu z roku na rok poprawiałem swoje osiągnięcia. Przez okres 8 lat byłem uczestnikiem wielu zwaodów ogólnopolskich, m.in. w 1995 zająłem I miejsce w kat. +90 kg w Wałczu, następnie II miejsce w 1996 roku (kat. +90 kg) Elbląg; 1997 Elbląg – I miejsce ( ciekawostką może być fakt, że pokonałem tam 2 zawodników – medalisów Mistrzostw Polski, które odbyły się 2 tygodnie wcześniej w Toruniu ). Następnie brałem udział w Mistrzostwach Polski w Toruniu (1999 r.), gdzie zająłem IV miejsce, oraz w 2000 roku w Białymstoku, zajmując V miejsce.

W tym też roku pierwszy raz zetknąłem się z dyscypliną STRONG MAN. Nigdy poprzednio nie zajmowałem sie dyscyplinami typowo siłowymi, takimi jak trójbój, ciężary, a jednak moje przygotowanie ogólnosportowe sprawiło, że zaistniałem w tej dyscyplinie sportu.
Musiałem całkowicie zmienić trening z typowo kształtującego mięśnie, na trening bardzo ciężki, siłowy.
W krótkim okresie zająłem pierwsze miejsce w Lublinie i Kartuzach, drugie miejsce w Stalowej Woli i Lęborku oraz trzecie na Pucharze Strong Man w Gorzowie Wlkp. i Słupsku, a także czwarte w Białej Podlaskiej. W 2002 roku zajęłem 5 miejsce w Mistrzostwach Polski , także w tym roku wystąpiłem w dwóch edycjach Pucharu Polski w Zamościu – 2 miejsce i Ustroniu – 3 miejsce. Po udanym początku nabawiłem się ciężkiej kontuzji co uniemożliwiło mi kontynuowania startów i zaprzestania treningów na okres 5 miesięcy Pod koniec 2002 roku zostałem powołany do reprezentacji Polski na mecz “POLSKA KONTRA RESZTA ŚWIATA”
Według mnie, należę do nielicznych osób, którym udało się połączyć swoje zainteresowania sportem z pracą. Jestem bowiem właścicielem sklepu ze sprzętem i akcesoriami sportowymi, odżywkami dla sportowców, odzieżą sportową, oraz właścicielem studia kulturystycznego, gdzie służę swoim doświadczeniem i radą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest