Szybki, murowany efekt z treningami EMS!

W czasach, gdy 24 godziny to zdecydowanie za mało, aby spokojnie wykonać wszystkie obowiązki, często zapominamy o aktywności fizycznej, albo po prostu nie starcza nam na nią sił. Niestety, gdy nie dbamy o naszą kondycję, prędzej czy później zaczynamy to odczuwać. Przykładem są bóle kręgosłupa czy coraz częstsze kontuzje. Co zrobić w takiej sytuacji?

W czasach, gdy 24 godziny to zdecydowanie za mało, aby spokojnie wykonać wszystkie obowiązki, często zapominamy o aktywności fizycznej, albo po prostu nie starcza nam na nią sił. Niestety, gdy nie dbamy o naszą kondycję, prędzej czy później zaczynamy to odczuwać. Przykładem są bóle kręgosłupa czy coraz częstsze kontuzje. Co zrobić w takiej sytuacji?

Czy słyszałeś już o najnowocześniejszej metodzie treningowej, dzięki której zaoszczędzisz czas i zyskasz szybkie efekty? Jest to metoda, którą stosują sportowcy i fizjoterapeuci, a teraz dostępna jest także w BodyTec20. Możesz przyjść i na własnej skórze przekonać się, czym jest trening EMS i czy jak spektakularne efekty można dzięki niemu osiągnąć!

Co to jest EMS?

Nazwa „trening EMS” wzięła się od skrótu EMS, który oznacza elektrostymulację mięśni podczas wykonywania wysiłku fizycznego. Na czym to polega? W trakcie ćwiczeń EMS wysyłane są impulsy elektryczne, które stymulują mięśnie. Proces ten zachodzi dzięki specjalnej kamizelce oraz opaskom na ramiona, uda i pośladki, które zakłada ćwiczący. Są one połączone z urządzeniem generującym impulsy – miha bodytec, za pomocą kabelków.
Podczas tradycyjnego wysiłku fizycznego, mięśnie kurczą i rozkurczają się naprzemiennie. Elektrostymulacja mięśni znacznie intensyfikuje ich dotychczasową pracę, a co za tym idzie, przyspiesza jej efekty.

Przez 20 minut treningu EMS poruszonych zostaje aż 450 różnych mięśni! Są to także mięśnie głębokie, które trudno aktywować normalnymi ćwiczeniami. Jeden 20-minutowy trening EMS w tygodniu przynosi efekty porównywalne z tymi, które można osiągnąć po trzech tradycyjnych treningach na siłowni. Z elektrostymulacją w bardzo krótkim czasie można spalić nawet 1200 kalorii i osiągnąć zamierzone cele – wyrzeźbioną sylwetkę, zredukowany cellulit, lepszą kondycję, a nawet odzyskaną po kontuzji sprawność!

Mięśnie pobudzone jeszcze bardziej dzięki EMS

Elektrostymulator mięśni – opinie? Nawet profesjonalni sportowcy, dla których sprawność fizyczne jest priorytetem, wystawiają pozytywne opinie o elektrostymulatorze mięśni, którym jest miha bodytec. W połączeniu z odpowiednią dietą i planem treningowym, nie ma możliwości, aby nie dostrzec efektów. Oczywiście wszystko zależy od tego, do czego każdy indywidualnie dąży.

Bardzo dużo osób chciałoby pozbyć się cellulitu albo „oponki” na brzuchu. Trening EMS znacznie przyspiesza i ułatwia realizację tych marzeń. Przecież wszyscy doskonale wiemy, że najtrudniej pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej właśnie z okolic brzucha i uda. Na szczęście, EMS to najlepszy elektrostymulator mięśni brzucha! Dzięki temu, że napędza pracę aż kilkuset różnych mięśni, nasze ciało jest wyrzeźbione zdecydowanie szybciej.
A jakie są efekty elektrostymulacji? Już po 2-3 treningu EMS można zauważyć bardziej napiętą i jędrną skórę. Aby zredukować tkankę tłuszczową, potrzeba około 6-7 sesji ćwiczeń. Wystarczy raz w tygodniu znaleźć 20 minut, odwiedzić Bodytec20 i zrobić coś dla swojego zdrowia i ciała! Do treningu EMS nie trzeba się nawet przygotowywać – specjalny strój, ręcznik i butelka wody jest zawsze zapewniona klientom!

Zalety treningów EMS – treningu z elektrostymulacją mięśni

Jakie są zalety treningu EMS? Może go wykonywać każdy. W ćwiczeniach EMS nie gra roli wiek, płeć, ani nawet kondycja ćwiczącego. Jak to się dzieje? Każdy trening jest przeprowadzony bardzo indywidualnie i dopasowany do konkretnych potrzeb klienta. Nie trzeba się obawiać, że nie sprostamy treningowi – trener dostosuje do nas intensywność ćwiczeń oraz natężenie impulsów elektrycznych. Elektrostymulator mięśni to opcja zarówno dla osób starszych i młodszych. Mogą go stosować zarówno osoby trenujące regularnie, jak i te, które do tej pory unikały jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

Niezaprzeczalnie wielkim atutem EMS jest to, że działa prozdrowotnie. Fizjoterapeuci i rehabilitanci już dawno temu odkryli potencjał stymulacji mięśni i efekty, jakie daje. Trening EMS pozwala powrócić do formy po kontuzjach i różnego rodzaju urazach. Jest także pomocny w walce z bólem kręgosłupa.

I jest całkowicie bezpieczny! Trening EMS może wykonywać osoba, która ukończyła 16 lat. Istnieją pewne przeciwwskazania, aby ćwiczyć z elektrostymulatorem mięśni – jest to ciąża, rozrusznik serca czy epilepsja. Na szczęście przed rozpoczęciem ćwiczeń, przeprowadza z każdym nowym klientem wywiad medyczny na temat przebytych i aktualnych dolegliwości. Jest to również czas, aby określić swoje oczekiwania, dotychczasową kondycję oraz rodzaj ćwiczeń, jakie preferujemy. Elektrostymulację można łączyć z wieloma różnymi aktywnościami, dzięki czemu powstały chociażby EMS fitness oraz trening siłowy ze stymulacją mięśni.

Ćwiczenia EMS odbywają się w kameralnej przestrzeni, gdzie ćwiczący jest sam na sam z trenerem personalnym. Dzięki temu, może on w pełni skupić się na wykonywaniu ćwiczeń, a trener będzie korygował ewentualne błędy i odpowiednio motywował w trakcie wysiłku.
Wystarczy 20 minut raz w tygodniu – i tyle! Jest to optymalny czas, aby wykonać ćwiczenia oraz aby trening EMS był jednocześnie intensywny i bezpieczny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest