Tabele kalorii – mięso, wędliny, drób

Wędliny

K – Kalorie, B – Białko, T – Tłuszcz, W – Węglowodany

 KBTW
Baleron gotowany244,0015,1020,200,90
Baton szynkowy z indyka143,0014,909,300,10
Baton z kurczaka144,0016,708,600,10
Kabanosy326,0027,4024,300,00
Kabanosy z kurczaka247,0022,8017,400,10
Kaszanka z kurczaka204,009,8011,7016,40
Kiełbasa delikatesowa z kurczaka109,0019,603,300,10
Kiełbasa domowa320,0014,7029,200,50
Kiełbasa jałowcowa z kurczaka236,0019,0017,900,10
Kiełbasa kanapkowa z kurczaka179,0011,8013,503,00
Kiełbasa krakowska, sucha323,0025,6024,800,00
Kiełbasa lubuska249,0017,5018,004,80
Kiełbasa mazurska z indyka129,0014,807,700,10
Kiełbasa mortadela205,0012,0017,700,00
Kiełbasa mortadela z indyka209,0011,0018,500,10
Kiełbasa myśliwska, sucha291,0027,8020,100,00
Kiełbasa parówkowa323,0011,0031,500,00
Kiełbasa podlaska z kurczaka232,0020,7016,700,10
Kiełbasa podsuszana z kurczaka162,0021,708,400,00
Kiełbasa podwawelska247,0017,3019,600,90
Kiełbasa rzeszowska203,0020,9013,400,00
Kiełbasa szynkowa z indyka88,0017,202,000,20
Kiełbasa szynkowa z kurczaka110,0016,205,000,00
Kiełbasa śląska210,0018,4015,300,00
Kiełbasa toruńska263,0020,9020,100,00
Kiełbasa zwyczajna209,0017,6015,600,00
Kiełbasa żywiecka315,0020,3026,300,00
Kiełbaski bawarskie308,0015,5027,700,10
Kiszka kaszana jęczmienna195,007,3012,6013,00
Kiszka krwista404,0014,2035,009,20
Kiszka pasztetowa384,0012,5035,704,30
Kurczak faszerowany, pieczony199,0020,5011,902,80
Mielonka (Luncheon meat)171,0012,8011,700,10
Ozory w galarecie141,0016,707,601,70
Parówki popularne342,009,5034,300,00
Parówki z kurczaka259,0010,8022,404,20
Pasta kanapkowa z kurczaka156,0010,4011,303,50
Pasztet pieczony – sklepowy390,0017,0031,2013,50
Pasztet podlaski z kurczaka228,006,7021,103,60
Pasztet z kurczaka pieczony214,0014,4014,307,50
Pieczeń z kurczaka z pieczarkami180,0013,8010,209,10
Polędwica luksusowa177,0019,5010,002,40
Polędwica sopocka165,0019,909,100,90
Polędwica w galarecie101,0014,504,401,40
Polędwica z indyka105,0015,804,600,10
Polędwica z piersi kurczaka93,0020,401,200,00
Salami luksusowe540,0021,9050,600,90
Salami popularne568,0021,6053,701,40
Salceson czarny336,0012,6032,000,50
Salceson włoski318,0014,6029,300,00
Szynka delikatesowa z kurczaka123,0018,205,600,00
Szynka kanapkowa102,0014,204,400,90
Szynka wiejska253,0017,1020,300,90
Szynka wieprzowa, gotowana233,0016,4018,301,00
Szynka wołowa, gotowana107,0020,902,001,10
Szynka z piersi kurczaka98,0021,201,200,20
Szynka z udźca z kurczaka117,0017,205,300,00
Szynkówka wieprzowa191,0013,6014,701,40
Szynkówka wołowa85,0016,201,501,40
Wątrobianka231,0010,7020,900,70
Wędzonka wołowa, gotowana102,0017,803,100,50

Mięso

 KBTW
Baranina, biodrówka194,0013,5014,801,70
Baranina, łopatka284,0015,6025,000,00
Baranina, mostek381,0012,0037,00b.d.
Baranina, polędwica112,0020,403,40b.d.
Baranina, sznycel131,0019,106,10b.d.
Baranina, udziec232,0018,0018,000,00
Cielęcina, goleń98,0020,901,60b.d.
Cielęcina, łopatka106,0019,902,800,00
Cielęcina, mostek131,0018,606,30b.d.
Cielęcina, polędwica95,0020,601,40b.d.
Cielęcina, sznyclówka105,0020,502,400,00
Cielęcina, udziec108,0019,903,100,00
Flaki84,0016,002,200,00
Grasica cielęca99,0017,203,40b.d.
Jagnięcina, udziec160,0019,409,100,00
Konina, mięso bez kości109,0021,502,500,00
Konina, mięso z kością109,0021,502,500,00
Kości, wywar5,001,200,000,00
Mózg barani128,0010,909,100,60
Mózg cielęcy111,0010,107,600,50
Mózg wieprzowy139,0011,1010,600,00
Nerki wieprzowe102,0016,803,800,00
Nerki wołowe95,0015,603,600,00
Nogi wieprzowe274,0023,0020,400,00
Ozór barani194,0018,7013,20b.d.
Ozór wieprzowy165,0016,5011,100,00
Płuca baranie95,0018,402,300,20
Serca wieprzowe111,0016,904,800,00
Serce baranie157,0016,8010,000,00
Serce cielęce113,0015,905,101,00
Serce wołowe117,0016,905,300,40
Wątroba barania133,0021,204,003,00
Wątroba cielęca124,0019,203,304,10
Wątroba wieprzowa130,0022,003,402,60
Wątroba wołowa125,0020,003,104,00
Wieprzowina, boczek bez kości510,0010,1053,000,00
Wieprzowina, golonka ze skórą294,0018,6024,700,00
Wieprzowina, karkówka267,0016,1022,800,00
Wieprzowina, łopatka257,0016,0021,700,00
Wieprzowina, podgardle630,007,4067,800,00
Wieprzowina, schab środkowy z kością174,0021,0010,000,00
Wieprzowina, szynka surowa261,0018,0021,300,00
Wieprzowina, żeberka321,0015,2029,300,00
Wołowina, łata216,0019,1015,500,00
Wołowina, ogon225,0021,4015,700,00
Wołowina, pieczeń117,0020,903,600,00
Wołowina, polędwica113,0020,103,500,00
Wołowina, rostbef152,0021,507,300,00
Wołowina, rozbratel157,0016,7010,100,00
Wołowina, szponder217,0019,3015,700,00

Drób

 KBTW
Gęś, tuszka339,0014,1031,800,00
Indyk, mięso z piersi, bez skóry84,0019,200,700,00
Indyk, mięso z piersi, ze skórą100,0018,702,700,00
Indyk, podudzie bez skóry100,0016,603,700,00
Indyk, podudzie ze skórą142,0015,708,900,00
Indyk, skóra413,009,4042,400,00
Indyk, skrzydła bez skóry115,0018,004,700,00
Indyk, skrzydła ze skórą168,0016,5011,400,00
Indyk, skrzydło168,0016,5011,400,00
Indyk, tuszka129,0017,006,800,00
Indyk, udziec bez skóry104,0019,402,800,00
Indyk, udziec ze skórą131,0018,406,400,00
Kaczka, bez skóry i kości99,0020,102,000,00
Kaczka, tuszka308,0013,5028,600,00
Królik, tuszka156,0021,008,000,00
Kura, tuszka202,0018,5014,300,00
Kurczak, mięso z piersi bez skóry99,0021,501,300,00
Kurczak, pałka z kurczaka158,0016,8010,200,00
Kurczak, skóra379,0010,7037,900,00
Kurczak, skrzydełka186,0019,2012,200,00
Kurczak, tuszka158,0018,609,300,00
Kurczak, udka bez skóry125,0017,806,000,00
Kurczak, udka ze skórą158,0016,8010,200,00
Wątróbka z kurczaka136,0019,106,300,60
Żołądek z kurczaka114,0018,204,200,60

Tabele kalorii – Produkty zbożowe
Tabele kalorii – Warzywa
Tabele kalorii – Owoce
Tabele kalorii – Przetwory mleczne i jajka
Tabele kalorii – Ryby
Tabele kalorii – Orzechy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest