Tabele kalorii – mleko, przetwory mleczne i jajka

Zobacz ile kalorii zawierają różne rodzaje produktów mlecznych

Mleko, przetwory mleczne i jajka

K – Kalorie, B – Białko, T – Tłuszcz, W – Węglowodany

 KBTW
Deser mleczny, ryżowo-jabłkowy134,002,803,0023,90
Deser mleczny, ryżowo-waniliowy133,003,002,9023,50
Jogurt bananowy, 1,5% tłuszczu70,003,701,5010,40
Jogurt jagodowy, 1,5% tłuszczu62,003,701,508,80
Jogurt morelowy, 1,5% tłuszczu63,003,701,508,90
Jogurt naturalny, 2% tłuszczu60,004,302,006,20
Jogurt truskawkowy, 1,5% tłuszczu60,003,601,508,20
Jogurt wiśniowy, 1,5% tłuszczu61,003,701,508,20
Kefir, 2% tłuszczu51,003,402,004,70
Maślanka spożywcza, 0,5% tłuszczu37,003,400,504,70
Mleko klaczy47,002,201,506,20
Mleko kobiece72,001,304,307,00
Mleko kozie68,003,204,104,50
Mleko odtłuszczone, w proszku360,0035,700,8051,20
Mleko owcze107,006,007,005,10
Mleko pełne, w proszku479,0027,0024,0038,70
Mleko sojowe53,003,501,805,80
Mleko spożywcze, 0,5% tłuszczu39,003,500,505,10
Mleko spożywcze, 1,5% tłuszczu47,003,401,505,00
Mleko spożywcze, 2% tłuszczu51,003,402,004,90
Mleko spożywcze, 3,2% tłuszczu61,003,303,204,80
Mleko spożywcze, 3,5% tłuszczu64,003,303,504,80
Mleko zagęszczone, niesłodzone131,006,607,509,40
Mleko zagęszczone, słodzone326,007,508,0055,30
Napój mleczny jogurtowy82,004,001,9012,10
Napój mleczny kawowy81,003,302,1012,10
Ser Appenzeller, 50% tłuszczu386,0025,4031,60b.d.
Ser Back-Camembert, 45% tłuszczu229,0019,0017,00b.d.
Ser Bavaria Blue, 70% tłuszczu413,0013,2040,00b.d.
Ser Bel Paese373,0025,4030,20b.d.
Ser Bleu d’Auvergne, 50% tłuszczu358,0022,9029,60b.d.
Ser Bleu de Bresse, 50% tłuszczu358,0022,9029,60b.d.
Ser Cambozola, 70% tłuszczu413,0013,2040,00b.d.
Ser Edamski wędzony334,0026,4024,901,00
Ser Favorel, Danbo, 45% tłuszczu325,0024,1025,40b.d.
Ser Gorgonzola360,0019,4031,20b.d.
Ser Gruyère, 45% tłuszczu399,0026,9032,10b.d.
Ser Herceński, moguncki126,0030,000,70b.d.
Ser Jarlsberg, 45% tłuszczu349,0026,7026,90b.d.
Ser kozi miękki, 45% tłuszczu280,0021,0021,80b.d.
Ser kozi w plasterkach, 48% tłuszczu329,0021,6027,00b.d.
Ser Leerdamski, 45% tłuszczu352,0025,9027,60b.d.
Ser Limburski, 20% tłuszczu184,0026,408,60b.d.
Ser Limburski, 40% tłuszczu268,0022,4019,70b.d.
Ser Lindenberski lekki, 30% tłuszczu286,0031,0018,00b.d.
Ser Lindenberski, 45% tłuszczu386,0028,9030,00b.d.
Ser Maaslandzki, 50% tłuszczu355,0022,2029,60b.d.
Ser Mascarpone460,004,6047,503,60
Ser miękki z zielonym pieprzem, 60% tłuszczu366,0016,8033,20b.d.
Ser Moorbier, 40% tłuszczu297,0023,8022,40b.d.
Ser owczy, Bryndza314,0020,5025,401,70
Ser Pirenejski, 50% tłuszczu356,0022,3029,60b.d.
Ser Pleśniowy, 60% tłuszczu355,0021,1029,80b.d.
Ser Provolone365,0026,3028,90b.d.
Ser Raclette, 48% tłuszczu343,0022,7028,00b.d.
Ser Robiola, 75% tłuszczu333,007,0033,001,90
Ser Romadur, 20% tłuszczu187,0026,409,00b.d.
Ser Romadur, 30% tłuszczu226,0024,8014,10b.d.
Ser Tête de Moine, 50% tłuszczu386,0024,5032,00b.d.
Ser twarogowy chudy99,0019,800,503,50
Ser twarogowy półtłusty133,0018,704,703,70
Ser twarogowy tłusty175,0017,7010,103,50
Ser typu „Feta”215,0017,0016,001,00
Ser typu Roqefort (Niva)345,0020,0028,901,30
Ser Westberski, 45% tłuszczu352,0025,9027,60b.d.
Ser, Brie pełnotłusty329,0019,8028,000,20
Ser, Camembert pełnotłusty291,0021,4023,000,20
Ser, Cheddar pełnotłusty391,0027,1031,700,10
Ser, Edamski tłusty313,0026,1023,400,10
Ser, Ementaler pełnotłusty380,0028,8029,700,10
Ser, Gouda tłusty316,0027,9022,900,10
Ser, Myśliwski pełnotłusty346,0025,5027,400,10
Ser, Myśliwski tłusty338,0029,0024,900,10
Ser, Parmezan452,0041,5032,000,10
Ser, Rokpol pełnotłusty363,0022,6030,600,10
Ser, Salami pełnotłusty351,0025,2028,100,10
Ser, Trapistów pełnotłusty367,0023,5030,700,10
Ser, Trapistów tłusty351,0028,0026,800,10
Ser, Tylżycki pełnotłusty353,0026,1027,900,10
Ser, Tylżycki tłusty334,0027,8025,000,10
Serek homogenizowany, pełnotłusty161,0012,7011,003,00
Serek homogenizowany, truskawkowy168,0015,303,9017,70
Serek homogenizowany, waniliowy159,0016,804,2013,30
Serek topiony, edamski298,0013,5027,001,20
Serek twarogowy, ziarnisty101,0012,304,303,30
Serek typu ”Fromage” naturalny379,0010,2037,102,40
Serek typu „Fromage” z czosnkiem367,0010,0035,204,00
Śmietana, 12% tłuszczu133,002,7012,003,90
Śmietana, 18% tłuszczu184,002,5018,003,60
Śmietanka do kawy, 9% tłuszczu107,002,809,004,00
Śmietanka kremowa, 30% tłuszczu287,002,2030,003,10

Jajka

 KBTW
Białko jaja kurzego49,0010,900,200,70
Jaja kurze całe139,0012,509,700,60
Proszek jajeczny576,0048,4041,702,70
Żółtko jaja kurzego314,0015,5028,200,30

Tabele kalorii – Produkty zbożowe
Tabele kalorii – Mięso, wędliny, drób
Tabele kalorii – Warzywa
Tabele kalorii – Owoce
Tabele kalorii – Ryby
Tabele kalorii – Orzechy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest