Trening brzucha + plan treningowy

Połóż się na plecach, ręce trzymaj w dowolnym miejscu, zegnij nogi w kolanach, i unieś je tak, aby pomiędzy brzuchem a Twoimi nogami był kat prosty, kąt w kolanach też był koło 90 stopni. Następnie zacznij pedałować, tak jakbyś jechał na rowerze, cały czas trzymając nogi w górze i pedałując nimi.

ĆWICZENIA

Ćwiczenie 1 – skłony (zwykłe brzuszki).

Połóż się na podłodze, lub na jakimś materacu, jak masz dostęp do ławeczek do robienia brzuszków to z niej skorzystaj, i wykonuj pełne brzuszki z rękoma z tyłu głowy, staraj się łokci nie przybliżać do twarzy, tylko trzymać jak najbardziej odchylone. Jeżeli nie masz dostępu do ławeczki, połóż nogi pod jakimś szczeblem, albo poproś kogoś żeby Ci usiadł na stopach, tak abyś miał na czym się zaprzeć robiąc brzuszki. Wykonuj pełne brzuszki, kładąc się i do końca zginając. Pomiędzy 1 serią a 2 rób sobie przerwę koło 2 minut, a odstęp pomiędzy jednym brzuszkiem a drugim rób na około 1-2 sekundy.

Ćwiczenie 2 – Scyzoryki

Połóż się na podłodze, lub jakimś kocu (materacu), wyprostuj cały tułów, ręce trzymaj wyprostowane nad głową, i jednocześnie unieś nogi, zginając kolana, oraz tułów z rękoma, tak, aby ręce i nogi spotkały się mniej więcej na środku (dolna partia pleców, oraz pośladki, cały czas muszą leżeć na ziemi) Pomiędzy 1 a 2 seriom, zrób koło 2 minut przerwy, a pomiędzy jednym i drugim scyzorykiem, koło 2 sekund.

Ćwiczenie 3 – Rowerek

Połóż się na plecach, ręce trzymaj w dowolnym miejscu, zegnij nogi w kolanach, i unieś je tak, aby pomiędzy brzuchem a Twoimi nogami był kat prosty, kąt w kolanach też był koło 90 stopni. Następnie zacznij pedałować, tak jakbyś jechał na rowerze, cały czas trzymając nogi w górze i pedałując nimi. To zwyczajna jazda na rowerze, tylko na leżąco, i bez roweru.. Pomiędzy ćwiczeniami zachowaj koło 3 minut przerwy.

Ćwiczenie 4 – podciąganie kolan w zwisie

Do tego ćwiczenia potrzebny Ci będzie drążek, jakaś mocna gałąź, drabinka, lub coś innego, na czym mógłbyś się powiesić. Zwisaj luźno, trzymając się nachwytem, następnie zacznij przyciągać kolana do klatki piersiowej, mogą to być kolana, albo nogi proste, wtedy próbuj podciągać proste nogi jak najwyżej. Pomiędzy seriami zachowaj odstęp koło 2 minut. A pomiędzy 1 i 2 podciągnięciem koło 1 sekundy przerwy.

Ćwiczenie 5 – Pompki

TO ćwiczenie również wzmocni Twój brzuch, ale jednocześnie ręce i klatkę piersiową.
Połóż się na podłodze, opierając dłonie mniej więcej na szerokości swoich barków.. TO jest pozycja początkowa, następnie używając siły rąk unieś się do góry, do wyprostowania rąk, stopy cały czas mają być na ziemi. Potem opuść się, tak, aby dotknąć klatką piersiową podłogi, i zrób pompkę po raz kolejny. UWAGA ? pamiętaj, aby podczas pompek tułów był prosty, i nogi również wyprostowane. Odpocznij ok. 3 minut pomiędzy 1 a 2 serią. Pomiędzy ćwiczeniami rób przerwy koło 3 minut.

Ćwiczenie 6 – Półskłony (Półbrzuszki)

Połóż się na podłodze, Nogi zegnij pod kątem 45 stopni, ręce trzymaj za głową, tak jak w ćwiczeniu 1, Wykonaj skłon, ale nie pełny, nie mogą się przy tym oderwać dolny odcinek pleców, czyli taki jakby półskłon, używaj tylko mięśni brzucha.

HARMONOGRAM PRZEDSTAWIAJĄCY ILOŚĆ SERII I POWTORZEŃ

TYDZIEŃ 1

Ćw. 1 – 2 x 50 powtórzeń
Ćw. 2 – 2 x 15 powtórzeń
Ćw. 3 – 2 x 2 minuty
Ćw. 4 – 2 x 20 powtórzeń
Ćw. 5 – 2 x 10 pompek
Ćw. 6 – 2 x 50 powtórzeń

TYDZIEŃ 2

Ćw. 1 – 2 x 65 powtórzeń
Ćw. 2 – 2 x 25 powtórzeń
Ćw. 3 – 2 x 3 minuty
Ćw. 4 – 2 x 25 powtórzeń
Ćw. 5 – 2 x 15 pompek
Ćw. 6 – 2 x 65 powtórzeń

TYDZIEŃ 3

Ćw. 1 – 2 x 75 powtórzeń
Ćw. 2 – 2 x 35 powtórzeń
Ćw. 3 – 2 x 4 minuty
Ćw. 4 – 2 x 30 powtórzeń
Ćw. 5 – 2 x 20 pompek
Ćw. 6 – 2 x 75 powtórzeń


TYDZIEŃ 4

Ćw. 1 – 3 x 70 powtórzeń
Ćw. 2 – 2 x 45 powtórzeń
Ćw. 3 – 2 x 5 minut
Ćw. 4 – 2 x 40 powtórzeń
Ćw. 5 – 2 x 25 pompek
Ćw. 6 – 2 x 70 powtórzeń

TYDZIEŃ 5

Ćw. 1 – 2 x 100 powtórzeń
Ćw. 2 – 2 x 60 powtórzeń
Ćw. 3 – 2 x 6 minut
Ćw. 4 – 2 x 50 powtórzeń
Ćw. 5 – 2 x 35 pompek
Ćw. 6 – 2 x 100 powtórzeń

Ćwiczenia te, mogą Ci się wydać proste, ale w rzeczywistości, dają one bardzo dużo, jest to zestaw ćwiczeń, który pozwolił mi nabrać sylwetki, sam go stosowałem, i wiem co to oznacza,. Aby osiągnąć najlepszy efekt trzeba ćwiczyć 5 razy w tygodniu. Tylko w ten sposób będziesz zadowolony ze swojej sylwetki, należy tez ograniczyć ilość spożywanego pokarmu, w szczególności tłustych rzeczy, jak słodycze, itp. Oraz nie spożywać alkoholu, w szczególności piwa.

21 komentarzy do “Trening brzucha + plan treningowy

 1. Witam. Mam pytanie odnośnie harmonogramu ćwiczeń. Czy ćwiczenia robimy wszystkie razem czy rano i wieczorem? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

 2. Przerwa pomiędzy danymi seriami powinna wynosić od 1 do 2 minut. Pomiędzy ćwiczeniami 3-4 minut, ale to również zależy od stopnia zaawansowania danej osoby. Słuchaj również swojego organizmu, po jakimś czasie sam już będziesz wiedzieć na jakie minimalne przerwy Cię stać.

 3. Dziękuje za odpowiedź. Jeszcze jedno jeśli można. Gdy skończy się serię 5 tygodni. To wystarcza czy powtarzamy całą serię od początku. I jak nie mogę robić podciągnięć kolan w zwisie bo po prostu nie mam warunków. Są jakieś ćwiczenia zastępcze?

 4. Witam. Mam pytanie czy mógłbym stosować ten trening. Mam 14lat 188cm i ważę 90kg. Niestety muszę zrzucić parę kilo lecz wolał bym to przerobić na mięśnie.

 5. Wszystko zależy od Twojego stażu treningowego. Jeżeli wcześniej nie trenowałeś brzucha to zrób wszystkie 6 ćwiczeń i odczekaj kilka dni aż zakwasy znikną (o ile będziesz je miał 🙂 ) Następnie trenuj 2x w tygodniu przez miesiąc. Po miesiącu 3x w tygodniu. Jeżeli będziesz się dobrze czuć możesz zwiększać ilość dni treningowych w tygodniu.

  Pozdrawiam

 6. Zależy jak dużą „oponkę” masz do zrzucenia 😀 Na to pytanie chyba nikt Ci precyzyjnie nie odpowie.

 7. Jeżeli ciężko trenujesz i trzymasz dietę to musi działać 😉 Jak nie wypróbujesz to się nie przekonasz.

  Pozdrawiam, Hades

 8. wygląda dość prosto, ale zachęcająco 😉 ćwiczenia nie sprawiają technicznych kłopotów. nie mam gdzie się zwiesic do 4 ćwiczenia, więc bede robić brzuszki skosne, na talie.
  dzisiaj zaczynam!

 9. Witam
  Mam 15 lat i jestem dosc szczupły czy taki trening połączony z dobrą dietą pomoże? I czy w ogóle zaczynac taki trening Proszę o odpowiedż i z góry diekuję :trening:

 10. Witam
  15 lat
  szczupły 🙁
  Czy ten trening mi pomoże ? :trening:
  Jeśli nie to mogę prosi o jakieś poprawki w w/w planie.
  Z góry dziękuję
  P.S. jestem bardzo zdeterminowany :hammer:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest