Trening personalny – dlaczego warto?

Wysportowana sylwetka i świetna kondycja to coś, o czym marzy wiele osób. I wydawać by się mogło, że osiągnięcie tego wszystkiego powinno być banalnie proste. Niestety, nie zawsze tak jest. Bywa, że bardzo szybko się zniechęcamy do regularnej aktywności na siłowni, bo nie widzimy szybkich efektów. I tutaj pojawia się trening personalny. Na czym on polega i dlaczego warto go spróbować?

Skuteczny i profesjonalny plan treningowy

Jeśli treningi personalne kojarzą Ci się tylko ze znanymi gwiazdami, które wynajmują sobie takich trenerów w celu powrotu do świetnej formy, to jesteś w błędzie. Na szczęście nie jest to przywilej tylko dla bogaczy, bo z profesjonalnego wsparcia trenera personalnego może skorzystać każdy i nie jest to wcale drogi wydatek. A pozwala na uzyskanie świetnych efektów ćwiczeń, chociaż to nie jedyna zaleta takiego rozwiązania. Jak to wygląda w praktyce?

Przed rozpoczęciem treningu personalnego na siłowni trener z reguły przeprowadza dokładny wywiad dotyczący trybu naszego życia, diety oraz celów, jakie chcemy osiągnąć poprzez ćwiczenia. Informacje te pozwolą mu ustalić optymalny program ćwiczeń, a czasami także dietę. To jednak nie wszystko.

Przewagą, jaką ma trening personalny nad samodzielnymi ćwiczeniami, jest wsparcie fachowca, który pilnuje, aby wszystkie ćwiczenia były wykonywane poprawnie. Niestety bardzo wiele osób nie wie tak naprawdę, jak ćwiczyć, co nie tylko niweluje ewentualne efekty, ale także może doprowadzić do kontuzji. Trener personalny pozwala uniknąć takich problemów.

Treningi personalne, czyli indywidualne podejście

Nieodłącznym elementem treningów personalnych jest indywidualne podejście. Objawia się ono nie tylko w samym planie treningowym, ale także w analizie jego efektów oraz ewentualnych zmianach wprowadzanych w celu ich poprawy. Trener personalny skupia się bowiem na swoim podopiecznym, obserwując czy wybrane metody treningu się sprawdzają.

Czujne oko profesjonalisty szybko zorientuje się, że w danym przypadku trzeba coś zmienić. Każdy organizm jest bowiem inny i to, co sprawdza się u jednej osoby, niekoniecznie nadaje się dla innej. Dlatego też w przypadku treningów personalnych jesteśmy cały czas pod kontrolą. A to zaś pozwala dopasować takie zestawy ćwiczeń, dietę czy suplementację, które faktycznie przynoszą oczekiwane rezultaty.

Motywacja i wsparcie w czasie ćwiczeń

Kolejną zaletą, jaką mają treningi personalne, jest motywacja, której nam dostarcza nasz trener. I nie chodzi już nawet o to, że pomaga nam w czasie ćwiczeń czy chwali nas za ich poprawne wykonywanie, bo już sama świadomość, że będzie on na nas czekał, jest bardzo mobilizująca i zmusza nas do przyjścia na trening nawet wtedy, kiedy bardzo nam się nie chce. A jak wiadomo, bardzo często na drodze do wypracowania kondycji i ładnej sylwetki staje nam nic innego, jak brak motywacji i rezygnacja.

Trzeba bowiem pamiętać, że prawidłowe i bezpieczne budowanie kondycji oraz sylwetki nie trwa tydzień czy dwa i wymaga nieco czasu i poświęcenia. Robiąc to przy wsparciu trenera personalnego, jest nam po prostu łatwiej. A co ważne, dzięki jego wiedzy i umiejętności zobaczymy efekty naszej pracy szybciej, co z kolei napędzi nas do dalszej aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest