Triceps bokiem – pozowanie

Stojąc lewym lub prawym bokiem do komisji sędziowskiej, ugiąć lekko w kolanie jedną z nóg, drugą zaś odstawić mocno do tyłu. Palce oprzeć na podłodze. Uginając cofniętą nogę, przesuwamy ją po nodze prawej do przodu w taki sposób, aby był maksymalnie wyeksponowany jej mięsień dwugłowy.

triceps bokiem, pozowanie By dobrze uwypuklić mięśnie podudzia, należy palce nogi mocno wcisnąć w parkiet. Odległość między nogami powinna wynosić około 20 cm. Wyprostowaną rękę należy nieco odchylić do tyłu, a nadgarstek obrócić nieco do tyłu, aby dobrze był wyeksponowany zarówno jej mięsień dwugłowy, jak i trójgłowy. Demonstrowaną rękę należy przytrzymać nieco powyżej nadgarstka palcami drugiej ręki. Tułów należy lekko pochylić ku przodowi, wciągnąć brzuch i napiąć mocno mięśnie proste brzucha.

Jak sama nazwa wskazuje, uwaga komisji sędziowskiej skupiona jest na mięsień trójgłowy ramienia. jednak tak jak w innych pozach, tak i tutaj na ostateczną ocenę wydaną przez każdego z sędziów, wpływa zarówno wygląd tricepsu, jak i ogólne wrażenie, jakie robi zawodnik.

Podczas prezentacji tej pozy, pamiętaj aby:

– prezentować nogę każdemu z jurorów
– w pełni wyprostować rękę
– nie pochylać się zbytnio do przodu
– mocno napiąć łydkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest