Uginanie nadgarstka z hantlem siedząc

 

Faza początkowa i końcowa ćwiczenia:
 

Uginanie nadgarstka z hantlem siedząc

Pozycja
Chwyć sztangielki w obie dłonie, następnie uklęknij przy ławeczce do ćwiczeń i połóż przedramiona w poprzek ławeczki mając dłonie skierowane wnętrzem do góry. Twoje ręce powinny zwisać poza krawędź ławeczki, co zapewnia ci pełen zakres ruchu. Przysiądź odchylając się nieco do tyłu, tak, aby ramiona były w wyproście. Trzymaj sztangielki dosyć luźnym chwytem.

Wykonywanie
Mając ustabilizowaną górną połowę ciała i przedramiona, opuść dłonie w taki sposób, aby nadgarstki były w przeproście. Zginaj nadgarstki, unosząc sztangielki w górę możliwie najwyżej. Wykonuj ćwiczenie z umiarkowaną szybkością, upewniając się, że łokcie i przedramiona cały czas stykają się z ławeczką. Po dojściu do najwyższej pozycji opanowanym ruchem wróć do ustawienia rąk w przeproście. Jeśli stosujesz duże obciążenie, zrób wdech i zatrzymaj powietrze, kiedy unosisz sztangielki. Zrób wydech podczas powracania do pozycji przeprostu.

O ćwiczeniu
Wersja ze sztangielkami pozwala na wykonywanie tego ćwiczenia w większym zakresie ruchu niż w jego odmianie ze sztang. Ramiona powinny być w pełni wyprostowane, aby uzyskać większe napięcie mięśni.

Uwagi
Pamiętaj o odchyleniu się do tyłu i pełnym wyproście ramion. Ponieważ mięśnie zginacze nadgarstka łączą stawy łokcia i nadgarstka, powinny zostać napięte podczas uginania nadgarstków do góry. Pozwoli to na silniejsze napinanie mięś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest