W jakim wieku można legalnie uprawiać hazard?

Wiek hazardowy w całym świecie

Każda jurysdykcja na świecie określa inny wiek legalnego hazardu. Jednak jest tak wiele miejsc na świecie, w których można uprawiać hazard, więc pytanie typu „Ile musisz mieć lat, aby iść do kasyna i grać?” ciągle się pojawia. Jest to o tyle ważne, ponieważ należy zawsze przestrzegać prawa hazardowego w kraju, w którym się znajdujemy i gramy na przykład w hazard online w vulkan vegas logowanie.

W tym artykule znajdziesz odpowiedź na pytanie, w jakich krajach na świecie obowiązują limity wiekowe dotyczące legalnego uprawiania hazardu.

W jakim wieku można w pełni legalnie uprawiać hazard w Stanach Zjednoczonych Ameryki?

Wiek legalnego hazardu w USA różni się w zależności od stanu i rodzaju działalności, w którą chcesz grać. Zwykle jest to 18 lub 21 lat, w większości stanów w USA. Na przykład wiek hazardu w Las Vegas wynosi 21 lat dla wszystkich dostępnych aktywności, w tym kasyn, pokera i zakładów bukmacherskich.

Legalny wiek hazardu: Ile lat muszę mieć, aby uprawiać hazard w różnych stanach w USA?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, wiek legalnego hazardu będzie się różnić w różnych stanach USA. Każdy stan podlega własnej jurysdykcji i chociaż obowiązują przepisy federalne, hazard jest sprawą ściśle stanową. Dlatego ustawodawcy mogą swobodnie dążyć do konsensusu w sprawie wieku hazardu.

Aby grać na prawdziwe pieniądze w Stanach Zjednoczonych, trzeba mieć co najmniej 18 lub 21 lat. Podczas gdy kasyna komercyjne mogą przyjąć Cię tylko wtedy, gdy masz 21 lat, kasyno plemienne może pozwolić Ci wejść w wieku 18 lat, ponieważ cieszą się suwerennością. Obecnie istnieje 35 stanów, w których możesz uprawiać hazard tylko, jeśli masz 21+ i 22 stany, w których osoby powyżej 18 roku życia mogą wejść i grać.

Dlaczego Amerykanie muszą czekać do 21-ego roku życia, aby legalnie uprawiać hazard?

W przypadku większości stanów w Stanach Zjednoczonych Ameryki legalny wiek do uprawiania hazardu w kasynach naziemnych i w kasynach online wynosi 21 lat. Jest to związane z tym, że ten wiek jest uważany za wejście w wiek dorosłego. Oznacza to, że używki typu alkohol, papierosy oraz zdobycie prawa jazdy, możliwe jest w tych stanach, właśnie po ukończeniu 21-ego roku życia.

Czasami w niektórych stanach, limit wieku został dostosowany w zależności od aktywności i wieku, w jakim dana osoba jest uważana za osobę dorosłą. Dlatego zdarzają się przypadki, w których osoby, które skończyły 18 lat, mogą w pełni legalnie grać w hazard.

Jak wygląda sytuacja w innych krajach pod względem wieku legalności grania w kasynach?

Poszczególne kraje ustalają indywidualnie własne limity wieku oraz dodatkowe ograniczenia dotyczące grania w kasynach naziemnych i online. Na przykład, gdy Stany Zjednoczone mają obecnie ponad 2200 stacjonarnych kasyn, istnieją inne kraje, w których hazard jest również popularny, a jest on zalegalizowany i istnieje prawny wiek, który osoby muszą spełnić, aby uczestniczyć w nim legalnie.

W poniższej liście prezentujemy, jak wygląda sytuacja prawna w niektórych krajach na świecie, a dotycząca minimalnego wieku, niezbędnego do grania legalnie w kasynach naziemnych i online.

Kraj

Minimalny wiek

Komentarz

Wielka Brytania

18

W Wielkiej Brytanii, minimalny wiek do legalnego uprawiania hazardu online oraz w kasynach stacjonarnych, wynosi 18 lat.

Australia

18

Jeśli chodzi o minimalny wiek do uprawiania bettingu i hazardu w kasynach naziemnych oraz w zakładach bukmacherskich w Australii, to wynosi on 18 lat. Z kolei hazard online jest ograniczony tylko w zasadzie do wyścigów konnych i niektórych sportów.

Hongkong i Makau

18

W Chinach nie można oficjalne grać w hazard. Wyjątkami są regiony Hongkongu i Makau, które są uważane za azjatyckie stolice hazardu. Tam minimum trzeba mieć 18 lat, aby wejść do gry w kasynie.

Europa

16-21

Europa składa się z wielu różnych krajów, przez co wiek dostępności do hazardu jest bardzo zróżnicowany, jednak w większości z nich, minimalny wiek wynosi 18 lat. Ale na przykład w Estonii czy Danii, ten wiek wynosi już tylko 16 lat, a w Portugalii 21 lat.

Polska

18

W Polsce, zgodnie z prawem hazardowym grać i uprawiać hazard mogą tylko osoby, które ukończyły 18 lat.

Czy można grać w hazard, jeśli nie jestem pełnoletni?

Nieletni hazardziści powinni wiedzieć, że mogą być ścigani zgodnie z prawem lub mogą narazić swoich opiekunów lub rodziców na kłopoty z władzami. W każdym razie osoba, która nie spełnia wymagań dotyczących wieku uprawniającego do hazardu, popełnia przestępstwo, świadomie lub nieświadomie. Co ciekawe, możesz grać za pośrednictwem operatorów offshore, którzy oferują różne kasyna online, pokoje pokerowe i bukmacherzy, nawet jeśli nie mają licencji na prowadzenie działalności w Twoim stanie/kraju.

Może to być alternatywa, jeśli nie masz jeszcze więcej niż 21 lat, ponieważ okaże się, że wielu z nich ma tylko wiek 18+. Należy jednak zawsze sprawdzić w lokalnych władzach państwowych, czy jest to zgodne z prawem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest