Zalety posiadania konta Revolut

Coraz więcej osób korzysta z nowoczesnych metod płatności. Tradycyjny przelew bankowy, a nawet karta płatnicza, dla wielu konsumentów, to anachronizmy i przykłady kosztownych usług finansowych. Jedną z firm, która zaproponowała klientom błyskawiczne przelewy, połączone z ogromnymi oszczędnościami pieniędzy, był Revolut. Pierwszymi, którzy mogli się o tym przekonać, byli gracze kasyn internetowych. Już w 2015 roku mogli oni grać w kasynach online z Revolut. Dzięki temu uzyskali możliwość nie tylko składania błyskawicznych depozytów, wypłacania wygranych, ale także wymieniania waluty bez dodatkowych opłat i prowizji.

Metoda płatności Revolut, to tak naprawdę pierwsza w pełni globalna superaplikacja do obsługi finansów. Działalność firmy skupia się na dwóch podstawowych czynnościach: usłudze przelewów pieniędzy oraz wymiany walut. Konsumenci korzystający z innowacyjnych płatności online Revolut, wykonują ponad 100 milionów transakcji miesięcznie. To znak, że oferta firmy, jest doceniana przez ogromną rzeszę użytkowników w ponad 35 krajach. W sumie, swoje konta Revolut otworzyło 15 milionów klientów indywidualnych i ponad pół miliona klientów biznesowych. Mogą oni bez dodatkowych opłat i prowizji wymieniać 30 walut korzystając jedynie z aplikacji. I to chyba jedna z największych zalet Revolut.

Walutę kupujemy po atrakcyjnych, odświeżanych na żywo kursach międzybankowych, unikając jednocześnie bardzo wysokich prowizji przewalutowania w banku lub płatności kartą kredytową. A mogą one wynieść kilka procent (na przykład z powodu podwójnego przewalutowania). Ponadto, wszystkie waluty znajdujące się w ofercie Revolut są wymieniane bezpośrednio, to znaczy, że firma nie dokonuje przewalutowania mniej popularnych walut na dolary lub euro, a dopiero później np. na złotówki. Warto nadmienić, że założenie konta Revolut Standard, utrzymanie go i powiązanego z nim rachunku bankowego, nie kosztuje ani złotówki. Aby je otworzyć, wystarczy pobrać aplikację na urządzenie przenośne, doładować konto dowolną kwotą i właściwie od razu można rozpocząć operacje wymiany walut i przesyłu środków pieniężnych na całym świecie.

Ze względu na konsekwencje związane z Brexitem, firma wystąpiła do władz bankowych Litwy z prośbą o uzyskanie licencji bankowej, którą otrzymała pod koniec 2020 roku. Według danych ze stycznia 2021 roku Revolut w Polsce obsługiwał ponad milion klientów. Firma zdecydowała się także na otwarcie Revolut Bank Polska, w którym oferuje między innymi produkty kredytowe. Obecnie zatrudnia w naszym kraju ponad 750 osób i prowadzi dalsze rekrutacje. Pod koniec marca 2021 roku Revolut poinformował o uruchomieniu procesu ubiegania się o licencję bankową w Stanach Zjednoczonych, która pozwoli klientom na korzystanie z dodatkowych usług, takich jak: konta bankowe z ochroną depozytów, linie kredytowe i tradycyjne kredyty konsumenckie. Uzyskanie licencji bankowej na terenie USA ma ogromne znacznie także ze względu na fakt, że najwięksi inwestorzy Revolut: TSG, TCV i Ribbit Capital mają swoje siedziby w Dolinie Krzemowej, w Kalifornii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest