Znaczenie wolnych dni

Jako pełen entuzjazmu nowicjusz, będziesz się palić do ćwiczeń. Sport będzie dla ciebie czymś nowym, czymś, co zapewni ci wspaniały wygląd i samopoczucie. Ale mięśnie nie chcą rosnąć i wtedy, gdy ćwiczeń jest zbyt mało, i wtedy, gdy jest za wiele.

Początkujący robią najszybsze postępy. Nigdy już później mięśnie nie rozwijają się tak szybko. Co więcej, początkujący często odporni są na przetrenowanie. Ich organizmy adaptują się do nowego stanu, a rozwój postępuje. Gdyby tylko mogło to trwać długo! Ale, niestety, nie trwa. Formalnie tempo rozwoju obniża się i kulturysta wkracza w fazę, wktórej trzeba organizmowi zapewnić odpowiedni odpoczynek. Zwłaszcza wtedy, gdy odczuwa się jeszcze ból po ostatnim treningu. Tylko relaks utrzyma ciało w stanie gotowości do rozwoju. Nigdy nie trenuj grupy mięśniowej, w której odczuwasz ból po ostatnim treningu. Możesz wykonać rozciąganie, przez co zapewnisz dopływ krwi do obolałych mięśni, ale nie ćwicz, aż w pełni zregenerujesz. Wykonuj dokładnie program dla początkujących i nie wprowadzaj dodatkowych treningów tylko dlatego, że chcesz, aby rozwój następował szybciej. Nie nastąpi. Jeśli ćwiczysz np. w poniedziałki, środy i piątki, to pozostałe 4 dni musisz przeznaczyć na relaks. Oprócz tego konieczny jest pełen tydzień odpoczynku po każdych 6 tygodniach stałych ćwiczeń.

5 komentarzy do “Znaczenie wolnych dni

  1. buhaha jaki koks.!?Wyszedł jebany i od razu od panka lepszy bdzie!> :hammer nie moge z niego uda jak beczki

  2. Cześć! Mam pytanie: cwicze 6 dni w tygodniu po ok 90 minut dziennie (ale to cwiczenia malymi ciezarami w domowym zaciszu). Zaczalem ok 3 miesiecy temu. Nie czuje duzego zmeczenia nastepnego dnia. Czy powiniennem cwiczyc tak dalej. Czy moze zmniejszyc ilosc treningów? Prosze o pomoc! I wyrozumiałość. Pozdrawiam

  3. Te 3 miesiące treningu można zaliczyć do tzw. wstępnego przygotowania mięśni do ciężkich treningów / trening ogólnorozwojowy/. Proponuję Tobie trening 3-4 razy w tygodniu po 60-80 minut każdy trening. Staraj się trenować 1 partię mięśni 1 raz w tygodniu. Podczas treningu łącz duże mięśnie z mniejszymi np. klatka piersiowa + triceps albo plecy + łydki.

  4. ja tam cwice seryjkami np najpierw biore 30 kg na klatke piersiowa 10 razy 4 serie pozniej 35 kg pozniej 40 i 44 czy nie przesilam sie za bardzo adam lat 15

  5. Ćwiczę w poniedziałek, środę i piątek po 2-3h.I mam zamiar ćwiczyć też we wtorek, czwartek i sobotę(po około 1,5h), czy nie przetrenuje się jak dodam te dni i jakie będą tego efekty? mam 17 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest